1. Головна
  2. >
  3. Чутки

Катастрофа не за горами: шокуючий прогноз вчених змушує людей тремтіти від страху

652
Чутки Світ

За прогнозами вчених Європа може вкритися кригою вже найближчими роками.

Світ стрімко наближається до глобальної кліматичної  катастрофи. Вона може статися вже найближчим майбутнім. Найбільше постраждає європейський континент. Велика частина Європи замерзне і вкриється кригою. Як не парадоксально, але новий льодовиковий період у Європі може стати наслідком глобального потепління, пише ONE.UA.

Які тривожні ознаки учені фіксують на планеті, і при чому тут глобальне потепління, пояснили кліматологи та океанографи з Утрехтського університету в Нідерландах. Учені з Нідерландів опублікували своє дослідження в журналі Science Advances.

Науковці пояснюють можливі глобальні зміни клімату розпадом Атлантичної меридіональної циркуляції (АМОЦ) – системи океанський течій, які забезпечують теплообмін між різними частинами світу. Частиною АМОЦ є, зокрема, найвідоміша течія Гольфстрім, яка переносить тропічне тепло до берегів Північної Атлантики, а звідти несе на південь прохолодні водяні маси, що віддали своє тепло Європі.

Так от, науковці з Нідерландів змоделювали зміни клімату за останні дві тисячі років. Висновок, що витікає з цієї моделі, виявився невтішним: через глобальне потепління АМОЦ може уповільнитись, або взагалі зупинитися. І це неминуче призведе до замерзання Європи. Причому це, ймовірно, станеться у найближчу сотню років. Причому процес може початися вже зовсім найближчими роками.

Як з'ясувалось, АМОЦ відіграє неабияку роль у глобальному кліматі. Завдяки сталим океанським течіям вдається підтримувати баланс прісної та солоної води на планеті. І це зрештою допомагає регулювати температуру в різних куточках планети.

Через танення льодовиків можуть зупинитись океанські течії

Ключову роль в уповільненні океанських течій може відіграти танення льодовиків у Гренландії. Через глобальне потепління вони тануть швидкими темпами, і в океан виливається колосальна кількість талої води. Це призводить до порушення природного балансу між прісною та солоною водою, а відтак ускладнює формування течій та уповільнює їхній рух.

Через це АМОЦ вже не приносить стільки  теплої води до узбережжя Європи і відповідно так інтенсивно не забирає звідти холодні водяні маси. Якщо опріснення океанської води досягне критичної точки, течії можуть взагалі зупинитись. І тоді Європа почне охолоджуватись із великою швидкістю.

Зрештою середня температура повітря на європейському континенті може знизитись на 9-27 градусів за Цельсієм. Причому що ближче територія розташована до океану, то інтенсивніше вона охолоджуватиметься. До України холод також прийде. У нас, ймовірно, не буде такого контрасту, як, наприклад, у Британії. Але й у нас встановляться люті зими та холодне літо із максимальною температурою  +15…+18 градусів.

Причому, як прогнозують учені, такі зміни можуть відбутися дуже швидко.

Читайте також: "До Землі наближається": експерти знайшли лякаючий напис про неминучий Апокаліпсис

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

    


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber