1. Головна
  2. >
  3. Чутки

Повне сонячне затемнення 2024: коли буде “темрява всередині дня та чим відрізняється від "Великого американського затемнення"

556
Чутки Світ

Це затемнення обіцяє бути цікавим та феєричним.

Повне сонячне затемнення 2024: коли буде “темрява всередині дня та чим відрізняється від "Великого американського затемнення"

Мільйон американців пам'ятають, де вони були 21 серпня 2017 року. Для більшості просвітлених, які того дня здійснили подорож шляхом повного сонячного затемнення, першими за 99 років від узбережжя до узбережжя США, це був перший погляд на повне затемнення, блискучу корону сонця, яку можна було побачити протягом кількох хвилин темряви в середині дня, пише “МЕТА”.

8 квітня все це повториться, коли 115-мильний шлях повного затемнення простягнеться через Північну Америку, від північного заходу Мексики через частини 15 штатів США і шість канадських провінцій. Роздуми про ці магічні моменти повного сонцестояння і підготовка до них можуть повернути спогади про те, що сталося сім років тому, але це вже буде зовсім інша подія.

Ось чим повне сонячне затемнення 2024 року відрізняється від повного сонячного затемнення 2017 року. Спойлер: воно більш захопливе.

Шлях повного затемнення ширший

Шлях повного затемнення - це єдине місце, звідки глядачі можуть побачити, як Місяць повністю закриває Сонце, відкриваючи зовнішню атмосферу зірки, корону, для неозброєного ока на кілька хвилин.

8 квітня Місяць буде ближче до Землі, ніж під час затемнення 2017 року, тому центральна тінь Місяця буде більшою. У 2017 році ширина тіні становила 62-71 милю. Цього разу вона буде 108 і 122 милі завширшки.

Шлях діагонально протилежний

У 2017 році шлях затемнення пройшов по діагоналі через США з північного заходу на південний схід. У 2024 році він пройде з південного заходу на північний схід. Все залежить від пори року, коли відбувається затемнення. Оскільки земна вісь нахилена, вона змінює орієнтацію в кожну пору року. У квітні (на початку весни) Земля буде нахилена інакше, ніж у серпні (наприкінці літа), тому, коли Земля обертається, тінь піде вгору, а не вниз.

Повне затемнення триватиме набагато довше

Оскільки Місяць ближчий і його тінь більша, йому знадобиться більше часу, щоб перетнути спостерігачів. У 2017 році найдовший період повного Місяця тривав 2 хвилини 42 секунди поблизу Карбондейла, штат Іллінойс. Цього разу повне затемнення триватиме до 4 хвилин 28 секунд на північний захід від Торреона, Мексика, а в США - від 4 хвилин 28 секунд на кордоні з Мексикою в Техасі до 3 хвилин 21 секунди, коли тінь увійде в Канаду.

Затьмарення тривалістю понад 4 хвилини простягатиметься на північ аж до Нью-Касла, штат Індіана. Навіть коли затемнення вийде за межі США і увійде в Канаду, воно триватиме до 3 хвилин 21 секунди.

Його побачить більше людей

У 2017 році, за оцінками НАСА, 215 мільйонів дорослих американців (88% дорослого населення США) спостерігали за сонячним затемненням безпосередньо або в електронному вигляді. Більшість спостерігали лише часткове сонячне затемнення, яке не є чимось захоплюючим. Близько 12 мільйонів жили на шляху повного затемнення, який простягався від Орегону до Південної Кароліни.

Цього разу близько 31,6 мільйона людей живуть на шляху в США від Техасу до штату Мен. Ще 10 мільйонів живуть на шляху через Мексику і Канаду.

Сонце стає активнішим

Сонце має 11-річний цикл, протягом якого його магнітна активність то зростає, то спадає. У 2017 році активність Сонця спадала до свого мінімуму, але цього року цього не сталося. Вчені прогнозують, що 2024 рік стане роком сонячного максимуму, коли під час затемнення можна буде побачити сонячні плями по всій поверхні Сонця, а під час повного затемнення - більшу і більш потужну корону. Під час повного сонячного затемнення також можна буде побачити протуберанці - рожеві завитки або петлі на поверхні Сонця.

Читайте також: Астрологи назвали знаки Зодіаку, на яких чекає удача і везіння у 2024 році 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber