1. Новини Закарпаття
  2. >

Коли "Бог Хаосу" вдарить по Землі?: астрономи озвучили свій прогноз (ВІДЕО)

14.03.2024 21:02 Чутки ВАЖЛИВО

Цей астероїд раніше називали найнебезпечнішим для землі.

Цей астероїд раніше називали найнебезпечнішим для землі.

Астероїд Апофіс, який колись вважався найнебезпечнішим для Землі, не вдарить нас у 2029 році. Проте, нове дослідження показує, що ймовірність його зіткнення з нашою планетою в майбутньому не можна повністю виключати.

У 2029 році Апофіс наблизиться до Землі на 40 000 кілометрів. Це значно ближче, ніж орбіта геостаціонарних супутників. Його траєкторія буде відхилена силою тяжіння Землі, що може призвести до незначних змін в його орбіті, пише IFLScience.

Вчені проаналізували траєкторії 1,3 мільйона відомих астероїдів у Сонячній системі, щоб оцінити ймовірність зіткнення одного з них з Апофісом. На щастя, дослідження показало, що протягом наступних кількох років таких зіткнень не очікується.

Однак, дослідники зазначають, що ризик зіткнення Апофіса з Землею в майбутньому все ще існує. Невелике відхилення його орбіти внаслідок зіткнення з іншим астероїдом може призвести до того, що він стане небезпечним для нашої планети.

Зараз НАСА веде місію OSIRIS-APEX, яка дослідить Апофіс. Ця місія допоможе вченим краще зрозуміти його характеристики та склад, а також оцінити ризик його зіткнення з Землею. 

Читайте також: «Ого, а в Іршаві ще голі дерева»: в мережі показали, як буйно квітнуть дерева у місті на вулкані (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська