У мережі активно обговорюють фото, на якому зображений розпис із начебто домашнього храму Петра Порошенка у Конча-Заспі.
Як повідомив Кореспондент.нет, чутки про те, що домовий храм українського президента розписаний сюжетами з його життя, ходять давно. У мережі активно обговорюють фото. Однак перевірити, чи зображення автентичне, чи змонтоване, на даний час не можливо, пише видання Страна.уа.
Фото фрески із зображенням сім’ї Порошенко за 20 годин після публікації в соцмережі отримало більше 4-ох тисяч лайків і 1,6 тисяч поширень. На звинувачення у публікації фейку автор посту Юрій Касьянов запевняє, що фото - не підробка:
Многие это видели в каплычке президента. И даже Духлый уже говорит, что это нормальная практика у больных на голову богачей, - пише Касьянов у коментарях до резонансного посту.
Янукович и Пшонка ощутили культурную конкуренцию. Семья Порошенко, в его церкви, изображена в виде патриций (элиты Рима), - написала користувач Twitter Ягоза.
Варто нагадати, що практика зображення знаті і вельмож на релігійних розписах дійсно існувала, зокрема, в Італії у XV столітті. Династія правителів Медічі покровительствувала видатних митців, у тому числі Леонардо да Вінчі, Боттічеллі та Мікеланджело. Нерідко художники і скульптори отримували замовлення зобразити другорядних героїв на іконах схожими на членів сім’ї замовника. Так у 1475 році Сандро Боттічеллі написав прославлену картину «Поклоніння волхвів», на якому крім представників сімейства Медічі зобразив і самого себе. Ідея полягала в тому, щоб увіковічнити портрети амбіційних вельмож на полотнах, які стануть надбанням італійської та світової культури.
В Україні, схоже, подібне практикується і по-сьогодні. Як раніше повідомляв ТСН, адепти різних релігій часто зображують на іконах політиків (Янукович, Ющенко, Тимошенко), царів та історичних діячів, прирівнюючи їх до образу святих.
Релігієзнавці стверджують,що Фреска Петра Порошенка нагадує картини з імператором Олександром ІІІ.
Нагадаємо також, що значний резонанс викликали цінні ікони та картини, знайдені у екс-генпрокурора Віктора Пшонки. Серед них була і картина «Пшонка в образі Цезаря».
Читайте також:
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень