<p>До Верховної Ради надійшов законопроект, який забороняє використання поліетиленових пакетів. Начебто саме поліетилен вже отруїв наші землі і ріки на кількасот...
До Верховної Ради надійшов законопроект, який забороняє використання поліетиленових пакетів. Начебто саме поліетилен вже отруїв наші землі і ріки на кількасот років наперед.
Людина користується ними в середньому 20 хвилин, а тоді 100 років поспіль вони нагадують про себе на звалищах, у річках, обабіч доріг, у лісах і подвір'ях.
Здавалося б безневинні пакети нині отримали статус мало не хімічної зброї. Українська поліетиленова реальність — це 5 мільйонів торбинок на рік, що викидаються у смітник.
«Треба це відміняти, забороняти використовувати, виготовляти і завозити в Україну», — заявив голова держпідприємництва України Михайло Бродський.
Відмовитися від полімерних торбинок пропонують вже з 1 липня. Але голова дежпідприємництва каже, що бізнес не встигне перелаштуватися. Перехідний період необхідно подовжити до 2016 року, адже спочатку треба запропонувати підприємствам щось на заміну целофану, наприклад, біологічні чи паперові пакети, каже Бродський.
Чиновники сподіваються, що підприємці перейдуть на виробництво біопакетів. Екоторбинки нібито під дією мікроорганізмів через 5 років не залишать по собі і сліду.
Але спеціалісти кажуть, що втілити на практиці це неможливо, тож законопроект ляже на полицю і припадатиме пилом.
"Їх (біопакети, — ред.) треба якось всі зібрати до купи, бо вони можуть розкладатися в певних умовах, це повинні бути мікроорганізми, температура, волога, все інше", — пояснив кандидат хімічних наук Валерій Кривошей, зазначивши, що їх ще якось треба буде витягнути зі смітника.
Друга альтернатива — це паперове упаковання. Але ті-таки хіміки нагадують, що на виробництво паперового пакета йде ліс, втричі більше енергії, в 100 разів більше води і забруднення – відтак навантаження на екологію ще більше. До того ж, вони втричі дорожчі. Покупці не готові платити більше.
Світ теж бореться з поліетиленом, але не забороною, а його раціональною утилізацією — тобто розділенням сміття. Це саме те, про що в Україні говорять не один рік, але до справи не доходить. Це спосіб позбутися не лише торбинок, а загалом усієї штучної упаковки, якою Україна завалена по зав'язку.
«Це вторинна сировина, з якої можна ті самі пакети виробляти» — каже Кривошей.
У Європі нині мода користуватися багаторазовими пакетами. Те, що згадують, як анекдот з радянських часів, коли торбинки прали, — зараз можна побачити у Франції чи Данії. І, знову-таки привіт з минулого, — знаменита авоська. Плести інтриги проти пластику почали в Москві, тепер моду підхопили у Києві, де традиційні та гламурні авоськи коштують по 25 грн.
Похід у супермаркет зі своєю полотняною сумкою замість пакетів — заощаджує 200 гривень на рік. А це приблизно мінус 500 торбинок, що розкладаються понад 100 років.
Читайте також:
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1358 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1294 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1199 0 Влада