1. Головна
  2. >
  3. Влада

В. Лунченко зареєстрував у ВР законопроект про звільнення отримувачів гуманітарної допомоги від витрат за зберігання товарів

101
Влада Без регіону (не видаляти!)

Закарпатський нардеп від Фронту змін <a href="http://goloskarpat.info/search/topics/?q=%D0%BB%D1%83%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE" >Валерій Лунченко</a> зареєстрував у Верховній раді України...

В. Лунченко зареєстрував у ВР законопроект про звільнення отримувачів гуманітарної допомоги від витрат за зберігання товарів
Закарпатський нардеп від Фронту змін Валерій Лунченко зареєстрував у Верховній раді України законопроект про звільнення отримувачів гуманітарної допомоги від витрат за зберігання товарів на складах органів доходів і зборів.

Про це повідомив сам депутат на своїй сторінці у соціальній мережі.

Влада: Валерій ЛунченкоВчора зареєстрував у Верховній Раді України законопроект №3389 щодо звільнення отримувачів гуманітарної допомоги від відшкодування витрат за зберігання товарів на складах органів доходів і зборів.

Існуючий порядок отримання гуманітарної допомоги, яка надходить в Україну із-за кордону, потребує вирішення низки законодавчих проблем. До недавнього часу, спеціальним органом, який надавав вантажам статусу гуманітарної допомоги, що надходили в Україну, була Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України. Після внесення змін до законодавства, функції комісії передали Міністерству соціальної політики України. Однак, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2013 р. № 241 тепер Міністерство зобов'язане погоджувати питання надання статусу гуманітарної допомоги із декількома міністерствами та центральними органами виконавчої влади, що суттєво сповільнює процес. На практиці, затримки з узгодженням призвели до того, що вантажі, які надходили в Україну як гуманітарна допомога, затримувались на українських митницях впродовж тривалого періоду часу.

І Митний кодекс України і Закон України «Про гуманітарну допомогу» містять норми про те, що товари, які надходять в Україну, в якості гуманітарної допомоги, підлягають першочерговому, безкоштовному митному оформленню і пропуску через державний кордон. Однак, приписами Митного кодексу України встановлено, що товари, які до закінчення встановлених строків тимчасового зберігання під митним контролем (з урахуванням можливості продовження – до 120 днів), не були задекларовані власником або уповноваженою ним особою, підлягають обов’язковій передачі для зберігання органу доходів і зборів. Таке зберігання є платним і відшкодовується власниками або отримувачами таких вантажів. При цьому, Кодексом не визначено випадків, коли вказані норми не застосовуються, та не встановлено виключень щодо товарів, які належать організаціям-отримувачам гуманітарної допомоги. Таке «половинчасте» врегулювання даного питання, не сприяє захисту законних прав та інтересів осіб, яким направляється гуманітарна допомога. Оскільки, навіть, після узгодження всіх формальностей і визнання вантажів гуманітарною допомогою, отримувачі, які функціонують без мети одержання прибутку і є неприбутковими, одержати її не мають змоги, бо заплатити значну суму коштів за зберігання товарів на складах митних органів вони не можуть. Заручниками такої ситуації стають фізичні і юридичні особи, яким направлялася гуманітарна допомога, і які її вкрай потребують.

Проект Закону №3389 покликаний усунути цю прогалину в законодавстві і передбачає звільнення отримувачів гуманітарної допомоги від сплати за зберігання на складах митних органів вантажів, які визнано гуманітарною допомогою. Закріплення саме такого порядку буде сприяти, по-перше, захисту фізичних і юридичних осіб, які потребують надання гуманітарної допомоги у зв’язку з соціальною незахищеність, а по-друге, підвищенню якості законодавства в даній сфері, оскільки запропоновані зміни відповідають принципу юридичної визначеності, ясності і повноти. Окрім цього, це буде ще однією гарантією забезпечення реалізації, гарантованого Конституцією України, права кожного на достатній життєвий рівень.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber