Україна доклала максимум зусиль на шляху підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом і активізувала реформи у ключових галузях економіки.
Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов, виступаючи на бізнес-форумі Східного партнерства «Бізнес без кордонів», який відбувся в четвер у Вільнюсі.
ЧИТАТЙТЕ ТАКОЖ: Україна не підписала Угоду про асоціацію на саміті у Вільнюсі
«Україна доклала максимум зусиль на євроінтеграційному шляху… Я впевнений, що це історичний момент для нашої країни. Ніхто не обіцяв, що буде легко, ніхто не припускав, що це пройде якось непомітно… Ми дійсно сьогодні доклали максимум зусиль. І в частині реформ, і в частині законів, і в частині проведення переговорів із МВФ, із Європейським Союзом, а також із традиційними нашими торговими партнерами. Тобто роботи пророблено маса. Ми не хочемо, щоб у нас вкрали перемогу», — сказав він.
Оцінюючи роль Росії в євроінтеграції України, Сергій Арбузов зазначив, що наша країна змушена враховувати думку усіх своїх партнерів, особливості національної економіки і торгово-економічних відносин.
Крім того, він пояснив причини нещодавнього рішення Уряду, яке стосувалося Угоди про асоціацію з ЄС: «На сьогоднішній день ми розуміємо, що значну частку ризиків, які ми передбачали, вирішити не вдалося. Проте ми продовжуємо працювати, ми готові зустрічатися, ми готові продовжувати оцінювати ризики, шукати рішення, які б збалансували соціально-економічне становище нашої країни».
У свою чергу, член Єврокомісії з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле вважає, що на рішення України призупинити процес підписання з Євросоюзом Угоди про асоціацію та зону вільної торговки вплинула політика Росії.
Але ЄС «зі свого боку, як і раніше, залишається відкритим» для продовження переговорів щодо поглиблення партнерських відносин з Україною і підписання офіційних домовленостей.
«Україна залишається в переговорному процесі, залишається у проекті «Східного партнерства». Паузу, яка склалася, ми використовуємо для того, щоб продовжити вдосконалювати українське законодавство на європейських принципах, удосконалювати демократичні стандарти, щоб прискорено впроваджувати в економіку технічні регламенти і норми Євросоюзу, підвищувати конкурентоспроможність вітчизняної економіки», — акцентував Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
В Уряді переконані, що розвиток відносин України та ЄС відкриє нові можливості для взаємовигідного співробітництва та подальшого зближення зі стратегічними партнерами України в Євразійському регіоні.
За останні 16 років товарообіг у зовнішній торгівлі України з ЄС зріс у 5,4 разу. За цей же період відбулося збільшення товарообігу в зовнішній торгівлі України з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у 3,6 разу.
Читайте також:
- Людям дали всього 3 дні: важливе повідомлення для жителів Закарпаття
- Енергообладнання на понад 800 млн гривень пройшло через Закарпатську митницю: відомо як законно уникнути оподаткування
- Дорогущий смаколик: що роблять з одним з унікальних трофеїв, знайдених в Україні?
- Скелети й кістки із могил: жахаючі знахідки виявляють місцеві жителі однієї з громад Закарпаття
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 772 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 754 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 641 0 Влада