<p>15 найбільш успішних студентів, які навчатимуться на платних відділеннях закарпатських вузів за спеціальностями, що відносяться до перспективних для регіону...
15 найбільш успішних студентів, які навчатимуться на платних відділеннях закарпатських вузів за спеціальностями, що відносяться до перспективних для регіону напрямків господарської діяльності, отримуватимуть іменну стипендію як заохочення від нардепа Івана Бушка.
Організація Об’єднаних націй стривожена можливістю повторення глобальної продовольчої кризи п’ятирічної давності, яка спровокувала голодні бунти у багатьох країнах, що розвиваються і слугувала одним із каталізаторів революцій у Північній Африці та на Близькому Сході у 2010-2011 рр. Стрибки цін на продовольчі товари за останні три роки спонукали експертів цієї організації закликати світову спільноту до скоординованих та швидких дій у відповідь. Цей фактор, а також постійний ріст населення Землі, збільшення рівня життя у країнах, що розвиваються роблять сільське господарство однією з найбільш привабливих галузей економіки на найближчі десятиліття.
Для України з її потужними аграрними ресурсами світова продовольча криза – не тільки виклик, але й унікальний шанс сповна використати свої можливості, ввійшовши щонайменше до п’ятірки лідерів виробництва продовольчих товарів на континенті.
Одними з перших за реалізацію таких амбітних планів узялися на Закарпатті. У нашому сонячному краї, особливо в його низинній передгірській частині, дуже сприятливі умови для вирощування ранніх овочів та фруктів. А вирощений на схилах Чорної гори, Юлівецької, Шаланецької, Берегівської гір столовий виноград ще на початку минулого століття масово постачали до європейських столиць.
Чи не тому для відродження аграрного сектору області народний депутат України Іван Бушко вирішив задіяти молоду кафедру плодоовочівництва та виноградарства Ужгородського національного університету? Починаючи з минулого тижня, студенти й викладачі кафедри розпочали масовану профорієнтаційну кампанію в загальноосвітніх школах області, пише газета «Новини Виноградівщини». Вони зустрічаються з випускниками й агітують їх при вступі до вузів обирати саме сільськогосподарські професії як найбільш затребувані на близьку й середню перспективу. Окрім іншого, це дозволить їм в майбутньому при працевлаштуванні не зіткнутися з проблемою «зайвих спеціалістів», достойно заробляти вдома й уникнути заробітчанського «життя на валізах».
— Підняти з колін сільське господарство можна відродивши культуру виробництва, яка за останні десятиліття була майже цілковито втрачена. Без кваліфікованих спеціалістів тут ніяк не обійтися,-каже Іван Бушко. — З допомогою їхніх знань та нових технологій сподіваємося не лише позбутися бур’янів на пустуючи земельних ділянках, але й налагодити ефективне виробництво якісної продовольчої продукції.
Стимулом для здобуття знань майбутнім аграріям стане іменна стипендія для студентів вишів, запроваджена народним депутатом. Через благодійний фонд «Виноградів» її отримуватимуть 15 найбільш успішних студентів, які навчатимуться на платних відділеннях вузів за спеціальностями, що відносяться до перспективних для регіону напрямків господарської діяльності.
Запровадити іменні соціальні стипендії планується вже з початку нового навчального року. А рішення про їх призначення прийматиметься комісією благодійного фонду «Виноградів» на основі особистої заяви студента (абітурієнта), документів, які підтверджують навчання у вузі і залікової книжки з відмітками про здачу сесії.