1. Головна
  2. >
  3. Влада

Іван Бушко: в Україні наявні потужні ресурси для стрімкого розвитку туристичної галузі

172
Влада Новини Рахова

22 жовтня у парламентському комітеті з питань молодіжної політики, сім’ї, спорту та туризму пройшло обговорення законопроектів з розвитку сільського туризму в...

Іван Бушко: в Україні наявні потужні ресурси для стрімкого розвитку туристичної галузі
Влада: Іван Бушко: в Україні наявні потужні ресурси для стрімкого розвитку туристичної галузі22 жовтня у парламентському комітеті з питань молодіжної політики, сім’ї, спорту та туризму пройшло обговорення законопроектів з розвитку сільського туризму в Україні. Ними передбачено внесення змін до закону «Про особисте селянське господарство» та до бюджетного кодексу, які передбачають добровільну сертифікацію діяльності з надання туристичних послуг у галузі сільського туризму, а також дуже вигідні умови їх оподаткування. Фактично податками обкладатимуться лише доходи, які перевищуватимуть суми, які сумарно за рік перевищують сто розмірів мінімальних заробітних плат.

Представляючи ці законопроекти, один з їх авторів, голова підкомітету з питань рекреації і туризму Іван Бушко вказав на наявні в Україні потужні ресурси для стрімкого розвитку туристичної галузі.

В селах нашої країни нараховується 6,3 млн. житлових будинків, з яких 98% — у приватній власності. Потенційно майже 10% з них можуть використовуватися для прийому туристів. Інший фактор — незайняте або частково зайняте населення, яке в пошуках роботи змушене виїжджати за межі села чи й країни. Слід врахувати також сільськогосподарську продукцію, 2/3 якої виробляється у приватних особистих селянських господарствах, і є проблема з її реалізацією.

Крім цього, сільська місцевість України приваблива для туристів краєвидами, природним заповідним фондом, багатою культурно-історичною спадщиною, місцевими традиціями, ремеслами, гастрономією та гостинністю сільського населення.

Важливим чинником є і те, зазначив доповідач, що на розвиток сільського туризму не потрібні великі капіталовкладення, адже на першому етапі використовується наявне приватне житло. У подальшому здійснюватиметься його модернізація з метою створення більш якісних умов проживання, які відповідатимуть й міжнародним стандартам. Прикладів такого розвитку за останні 15 років достатньо в Західній Україні, зокрема, у Закарпатській та Івано-Франківській областях.

В обговоренні законопроектів з розвитку сільського туризму в Україні взяли участь члени Кабінету міністрів, а також експерти та представники громадських організацій. Перед внесенням до сесійної зали подібну процедуру обговорення ці законопроекти пройдуть ще у бюджетному та комітеті з агропромислового комплексу.

Наталія Панонченко

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber