1. Головна
  2. >
  3. Влада

Іван Бушко про Крим, нову владу і необхідні кроки для збереження країни

258
Влада Без регіону (не видаляти!)

Народний депутат України, екс-регіонал та член депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Іван Бушко поділився з читачами Голосу Карпат власною позицією...

Іван Бушко про Крим, нову владу і необхідні кроки для збереження країни
Влада: Іван Бушко про Крим, нову владу і необхідні кроки для збереження країниНародний депутат України, екс-регіонал та член депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Іван Бушко поділився з читачами Голосу Карпат власною позицією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

1. За три дні у Криму провели референдум, проголосили декларацію про незалежність і навіть підписали угоду про приєднання до Росії. Чи означає це, що Україна остаточно втратила Кримський півострів як частину своєї території?
-Такі висновки, на мій погляд, були би передчасними. Усім відомо, що так званий референдум проводився з грубим порушенням конституційних норм, а тому його категорично не визнають центральні органи України і практично вся світова спільнота. Окрім, звичайно, путінської Росії, вона своїми діями на знехтувала міжнародними правилами і угодами. Це дуже небезпечний прецедент, наслідки його можуть бути непередбачуваними, такими, що несуть загрозу миру на континенті.

Наразі ситуація склалася так, що Україна вперше опинилася у центрі геополітичного конфлікту крупних держав. І не тільки через ситуацію в Криму. Двадцять років поспіль владою ігнорувалися особливості ментальності заходу і сходу країни, що склалися історично. І цим зараз користуються зовнішні сили, які збурюють російськомовне населення в південно-східному регіоні.

У відповідь на агресію Кремля світ почав запроваджувати міжнародні санкції. Утім, наша країна й сама повинна мати здатність захистити свою цілісність. На це зараз мають бути скеровані всі дії центральної влади. Першими кроками в цьому напрямку стало створення Національної гвардії та проведення часткової мобілізації військовозовобов’язаних. Все ж хочеться вірити, що до безпосереднього збройного протистояння справа не дійде, а вирішити конфлікт вдасться цивілізованим шляхом у правовій площині.

2. Згідно оголошених результатів референдуму лише 2,5 відсотки кримчан, які брали участь у голосуванні, висловилися за те, аби залишитися у складі України, решта хочуть до Росії. Як думаєте, чим викликана така нелюбов мешканців півострова до своєї держави?
-Я не став би сприймати однозначно результати так званого волевиявлення, оскільки в них не відображені прагнення кримських татар як корінного народу, інших жителів Криму, які бойкотували незаконний референдум. А це – до 40 відсотків мешканців півострова. Та все це вже наслідки, а причини такої ситуації полягають у недолугій політиці влади, яка допустила до того, що за останні 10-15 років 7-8 сімей олігархів повністю управляли економікою країни. Звідси й тотальна корупція, засилля бюрократії, популізм замість проведення реформ – всі ті чинники, що збурили суспільство, вивели людей на майдани і спричинили революцію гідності.

3. Так, але ж хвилі мітингів із штурмами адміністрацій під російськими прапорами на сході та півдні країни виникли вже після формування нового уряду. Мітингарі вважають його таким, що ігнорує інтереси цих регіонів.
-А перед цим був донецький уряд. І що, тоді краще жилося? Хіба було більше перспектив у молодих спеціалістів на трудовлаштування, достойну зарплату? Чи, може, малий і середній бізнес мав ліпші перспективи на розвиток без хабарів, без тіньових схем? Ось над цими питаннями треба серйозно працювати новій владі на півдні, на сході, на заході – в цілому в державі.

4. Гаразд. Вважається, що одним із подразників неспокою на півдні і сході України стали озброєні люди, які в масках ходили чи ще й ходять вулицями, самосуди влаштовують.
-Із цим справді треба чим швидше закінчувати. Люди повинні відчувати свою безпеку, захищеність. У цьому полягає роль і функції правоохоронних органів і аж ніяк не самоорганізованих груп у камуфляжному одязі. Ніде такого немає в цивілізованих країнах, щоби за порядок відповідали якісь громадські формування. Інше питання – чи мають наші правоохоронці довіру в населення?

І все ж, на мою думку, не це лежить в основі параду суверенітетів на півдні і сході країни, що проводяться за сценарієм спецслужб сусідньої держави. Україна конче потребує децентралізації влади. Дійсна, а не бутафорна передача владних повноважень із достатніми фінансовими ресурсами місцевому самоврядуванню може бути тим шляхом, що врятує нашу державу від розколу. Починати реформування самоврядності треба не завтра, а вже зараз, негайно. Мене дивує, чому нова наша влада за місяць своєї діяльності досі не спромоглася зустрітися з керівниками областей, міст, щоб послухати їхні думки і виробити спільну позицію щодо поліпшення ефективності управління на місцях?

А ще в багатонаціональній державі нашій — у Донбасі, у Галичині чи Закарпатті маємо бути максимально уважними до мовно-культурних, етнічних особливостей кожної національної меншини. Як громадянина України, закарпатця з русинським корінням мене обурює, коли невідомі в масках молодики в черговий раз намагалися запалити угорський пам’ятник на карпатському перевалі. Бо такими діями вони сіють ворожнечу між народами, які століттями мирно проживають на благодатній закарпатській землі.

Раніше повідомлялося, що Іван Бушко увійшов до парламентської Коаліції. Пояснюючи свої мотиви, та наперед відкидаючи можливі домисли і пересуди, депутат заявив, що ні влада, ні будь-які крісла в ній його не цікавлять.

Голос Карпат

Читайте також:
Іван Бушко закликав закарпатців відкинути чвари і протистояння

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber