Іван Бушко, народний депутат України, прокоментував резонансні закони, ухвалені нещодавно Верховною Радою. Із 16 січня на телебаченні, у газетах, електронних...
Із 16 січня на телебаченні, у газетах, електронних ЗМІ, навіть на вулиці українці бурхливо обговорюють закони, прийняті на останньому засіданні парламенту. В їх оцінці всі одностайні: вони «драконівські» і «диктаторські».
Тим не менш, ніхто не намагається аналізувати документи глибше і більш об’єктивно оцінювати наявну ситуацію в країні. Більше того, нові норми прийшли на зміну тим, які були прописані законодавством раніше, але не діють. І мало хто замислюється над тим, що більшість нововведень – норма життя у країнах Європи, куди так прагли потрапити українці, і за приєднання до якої сотні тисяч наших краян вийшли на Євромайдан.
Прикро, що перш, ніж вголос заявляти про тоталітарний режим та обмеження прав і свобод громадян України, ті, хто мали зіставити всі за і проти та донести це до людей, не зробили цього. А варто було б.
Говорячи про відповідальність під час масових акцій, хочу привести деякі цифри. Так, в Німеччині передбачена кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій; заборонено маскувати обличчя і в США, Канаді та інших країнах. Сувора відповідальність, в тому числі кримінальна, за порушення правил під час мирних зібрань лягає на плечі жителів Великобританії (штраф до 5000₤, до 10 років ув’язнення), Німеччини (до 1 року ув’язнення),Італії (штраф у розмірі завданих збитків, до 1 року ув’язнення), США (до 10 років ув’язнення), Франції (штраф до 75 000€, до 5 років ув’язнення) тощо.
За насильство, спрямоване проти суддів та їх родичів, до прикладу, у Польщі позбавляють волі на строк від 3 місяців до 5 років, у Литві – до 3 років, в Австрії – до 5 років, у Франції – на 15 років і перелік можна продовжувати.
Вже славнозвісний рух у колоні з не більш ніж 5 авто, взагалі був прописаний у постанові Кабміну ще у 2001 році. Там написано було так: колона, що рухається без супроводження оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п'яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими повинна забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами. Минулого тижня було всього лише прописано відповідальність за порушення.
Боротися з екстремістами має намір не лише Україна. ПАРЄ закликала держави-члени Ради Європи передбачити у своєму законодавстві можливість обмежень свободи висловлювань, зборів та об’єднань з метою боротьби з екстремізмом і запровадити дієві покарання. Так, в Іспанії за екстремізм карають позбавленням волі від 1 до 3 років і штрафними роботами від 6 до 12 місяців, у Словенії – позбавленням волі на строк до 2 років. За екстремізм також карають у Польщі, Німеччині, Литві, Словаччині, Болгарії, США тощо.
За наклеп Європа взагалі суворо карає. Тільки порівняйте статтю Кримінального кодексу в Україні (Наклеп – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими громадськими роботами на строк до двохсот годин. Наклеп у творі, що публічно демонструється у ЗМІ або в мережі Інтернет – карається штрафом до трьохсот неоподатковуваних мінімумів, або громадськими роботами до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року. Якщо наклеп скоєний разом з тяжким злочином – карається виправними роботами від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років) із покараннями за аналогічні злочини у провідних країнах Європи:Чехія — строк ув’язнення — до 2 років, Данія — до 2 років, Фінляндія — до 2 років, штраф — до 120 зарплат,Франція — до 1 року, штраф — до 45000 євро, Німеччина — до 5 років, Нідерланди — до 32 міс., штраф — до 16750 євро, Люксембург — до 2 років, штраф — до 12500 євро, Швейцарія — до 5 років. І цей перелік далеко не завершений.
Країна хотіла якісних змін. Звісно, не таких, які сьогодні руйнують життя сотень людей і українську столицю. А таких, які б не зруйнували, а сприяли будівництву громадянського суспільства в Україні. І до цього треба бути готовим. Тільки так ми можемо претендувати на гідні позиції поряд із передовими та найрозвиненішими країнами Європи.
Іван Бушко, народний депутат України
Читайте також:
- Міненерго б'є на сполох, закарпатцям слід готуватись: що вимагають від людей в областях України?
- Виготовляють озброєння та військову техніку: на Закарпатті обговорили потужний потенціал оборонної промисловості регіону (ФОТО)
- Нещадний рік, люди вже бідують: на Закарпатті фермерка втратила майже весь урожай (ФОТО)
- Закарпаття вражає: люди збирають смаколики у садах і лісах й не вірять очам (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 931 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 893 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 801 0 Влада