<p>Невдовзі Служба безпеки України, у тому числі Закарпатське Управління, відзначить свою 21 річницю. Про те, чим живе структура, про її головні завдання та просто...
Невдовзі Служба безпеки України, у тому числі Закарпатське Управління, відзначить свою 21 річницю. Про те, чим живе структура, про її головні завдання та просто з нагоди свята говоримо із начальником Управління Служби безпеки України в Закарпатській області генерал-майором Геннадієм Грищенком.
–Геннадію Михайловичу, до призначення на Закарпаття Ви очолювали Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області. Як Вам працюється на Закарпатті?
– За 20 років своєї служби в органах державної безпеки, я проходив службу в різних куточках України. Закарпаття – прикордонний край, що межує із 4 європейськими країнами. Ця особливість і визначає пріоритет роботи Закарпатського Управління, зокрема, протидія міжнародним каналам нелегальної міграції, контрабанді наркотиків, зброї тощо. А загалом завдання Служби безпеки України чітко прописані в Законі. Працюємо в межах законодавства незалежно від того Дніпропетровськ це чи Житомир.
–У Вас за плечима чималий досвід роботи в органах Служби безпеки України, Ви працювали в багатьох колективах. Чи можете описати сучасного співробітникаоргану державної безпеки, який він?
–Передусім це професіонал, здатний приймати складні рішення, подеколи діяти в екстремальних умовах. Сучасний співробітник має бути поінформований у всіх сферах життя, постійно самовдосконалюватися, нестандартно мислити тощо. До того ж, ми –військові. А це передбачає неухильне дотримання Законів України, дисципліну, вміння швидко і якісно виконувати накази. Це перш за все велика відповідальність, оскільки по кожному окремому співробітнику в людей складається враження про Службу безпеки України загалом.
–Невдовзі Ваш колектив відзначатиме 21 річницю створення Служби безпеки України. Традиційно напередодні свята регіональний орган держбезпеки підбиває підсумки роботи. Тож як спрацювало Управління за останній рік?
– Ми – державний правоохоронний орган спеціального призначення. Тобто маємо дещо вужчу спеціалізацію, порівняно з іншими правоохоронними структурами. Головні завдання – це забезпечення державної безпеки, захист державного суверенітету, територіальної цілісності, законних інтересів держави і прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб, а також забезпечення охорони державної таємниці.
Пріоритетними напрямками діяльності для Управління були ліквідація міжнародних каналів незаконного переправлення осіб через держкордон України, організованої злочинності, боротьба з контрабандою, корупцією та хабарництвом. Якщо говорити мовою цифр, то в 2012 році перекрито 4 канали нелегальної міграції, за організацію цієї незаконної діяльності порушено 6 кримінальних справ (за статтею ч.3 ст.332 Кримінального кодексу України), засуджено 27 осіб. Розшукано 6 осіб, які тривалий час переховувалися від органів слідства.
По лінії протидії міжнародному наркобізнесу у 2012 році слідчі регіонального органу держбезпеки порушили 4 кримінальні справи за фактами контрабандного переміщення на територію України наркотичних засобів. Судом винесено обвинувальні вироки.
За матеріалами Закарпатського Управління порушено 5 кримінальних справ за ч.3. ст.368 (одержання хабара), судами винесено 6 обвинувальних вироків.
Протидія можливим терористичним загрозам – теж наша компетенція. Минулого року вилучено із незаконного обігу 13 одиниць вогнепальної зброї, понад 33 тисячі боєприпасів різного калібру.
Можливо, це для пересічного громадянина не такі високі показники. Проте для нас головні не цифри. Ще раз наголошую: ми – державний правоохоронний орган спеціального призначення. За кожним результатом – тривала напружена робота співробітників, дії, спрямовані на упередження завдання збитків державі, викриття та припинення правопорушень.
–Щодо нововведень. 20 листопада 2012 року набув чинності Новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Як працює Управління в умовах нового КПК?
–Прийняттю нового Кримінального процесуального кодексу передувала серйозна підготовча робота. Нині процес остаточно налагоджений, маємо доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Змінилися підходи в розслідуванні кримінальних проваджень, збиранні доказів про винуватість певної особи у кримінальному правопорушенні, обранні запобіжних заходів, проведенні слідчих дій тощо. Отже, працюємо.
–Торік набула резонансу справа про викриття підземного тунелю…
–Дійсно, в 2012 році в провадженні нашого слідчого відділу перебувала кримінальна справа про незаконне переміщення через митний та державний кордон України товарів та предметів з використанням підземного тунелю. По цій справі до кримінальної відповідальності були притягнуті двоє громадян України, причетні до функціонування цієї підземної споруди. В листопаді 2012 року (до вступу в законну силу нового КПК – Авт.) справа була скерована до суду з обвинувальним висновком. Поставити крапку у ній може тільки суд. До прийняття судом рішення коментувати щось, розкривати те, що стало відомо під час ведення досудового слідства, буде завчасним.
–Якщо дозволите, поговоримо про Вас. Ви не публічна особа?
–Ну чому ж? Про мене достатньо пишуть в Інтернеті (усміхається – Авт.). Скажімо, ще 20 років тому про керівників такої структури, яку нині очолюю, було набагато менше відомостей у відкритих джерелах. У моїй біографії немає нічого, що могло би зацікавити читачів. Все як у людей: народився, вчився, одружився… Що стосується власне служби, то після закінчення Вільнюського вищого командного училища радіоелектроніки ППО, працював на різних військових посадах в армії.
Потім мене зарахували до спецслужби. Пройшов шлях від оперуповноваженого до начальника регіонального Управління СБ України. Якщо точніше, то працював на оперативних та керівних посадах у підрозділах військової контррозвідки, захисту національної державності, боротьби з корупцією та організованою злочинністю, був заступником начальника Управління СБ України у Дніпропетровській області, після чого очолив Івано-Франківське Управління. Нині керую Закарпатським регіональним органом держбезпеки. Певно, нікого не здивую тим, що більшу частину свого часу проводжу на роботі. Мої колеги можуть це підтвердити (сміється – Авт.). Тут немає нічого особливого.
–Наближається святкова дата – 25 березня, День Служби безпеки України…
–Так. Цьогоріч Служба безпеки України, в тому числі її Закарпатський орган відзначає 21 річницю. Це дійсно свято для кожного, колишнього та нинішнього, співробітника органу державної безпеки. Це ще один привід зустрітися із ветеранами в урочистій обстановці, потиснути їм руку, віддати їм шану, просто поспілкуватися. З цієї нагоди бажаю усім, хто стояв і стоїть на варті безпеки держави міцного здоров’я, сімейного затишку, мирного неба, злагоди та благополуччя.
Спілкувалася Людмила Мазур
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1358 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1291 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1197 0 Влада