1. Головна
  2. >
  3. Влада

Чому Фаріон проти Великої Вітчизняної війни. Пояснювальна записка до законопроекту

139
Влада Новини Перечина

<p>Ірина Фаріон та Юрій Михальчишин внесли законопроєкт, яким пропонується вилучення терміна «Велика Вітчизняна війна» з нормативно-правових актів України та...

Чому Фаріон проти Великої Вітчизняної війни. Пояснювальна записка до законопроекту

Влада: Ірина ФаріонІрина Фаріон та Юрій Михальчишин внесли законопроєкт, яким пропонується вилучення терміна «Велика Вітчизняна війна» з нормативно-правових актів України та навчальної літератури як такого, що спотворює історичну правду.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив свободівець Олександр Аронець. Голос Карпат пропонує ознайомитися із офіційною пояснювальною запискою до законопроекту, який набув широкого резонансу і викликав суспільну дискусію.


 

П О Я С Н Ю В А Л Ь Н А     З А П И С К А

до проекту  Постанови  Верховної Ради України про вилучення терміна «Велика Вітчизняна війна» з нормативно-правових актів України та навчальної літератури як такого, що спотворює історичну правду

 

 

1.Обґрунтування необхідності прийняття проекту Постанови

 

Незалежна Україна успадкувала низку тоталітарних міфів радянського періоду своєї історії, серед яких ключовим є міф, пов’язаний з «Великою Вітчизняною війною». На догоду прихильникам комуністичної ідеї в Україні і керівництву сусідньої держави, а також відповідно до нових підходів Міністерства освіти і науки України, цей радянський термін в 2011 році повернуто до підручників з історії. Міністерська та урядова запопадливість перед керівництвом сусідньої держави лежить у річищі новітніх ідеологем, неодноразово висловлених президентом Російської Федерації Володимиром Путіном, про те, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні й без участі України, що «саме Росія, Радянський Союз зірвали людиноненависницькі, криваві, зухвалі плани нацистів, не дозволили фашистам оволодіти світом».

Повернення до трактування історії України часів радянського окупаційного режиму не відповідає історичній правді, українському вимірові Другої світової війни, суперечить запитам нинішнього українського суспільства і провокує постійні непорозуміння та, навіть, конфлікти в українському суспільстві.

Зважаючи на вищезазначене доцільним вбачається вилучити термін «Велика  Вітчизняна війна» з нормативно-правових актів України та навчальної літератури, рекомендованої для середніх загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів.           

 

2. Цілі і завдання прийняття акта

 

Метою прийняття даного проекту Постанови є забезпечення правдивого й об’єктивного трактування історії України, утвердження історичної справедливості, збереження пам’яті про боротьбу за незалежність Українипроти всіх окупаційних режимів.

 

3. Загальна характеристика і основні положення

 

Проектом Постанови пропонується ухвалити рішення українського парламенту про те, що термін «Велика Вітчизняна війна» таким, що не відповідає історичній правді, суперечить європейським підходам до оцінки Другої світової війни, провокує непорозуміння та конфлікти в українському суспільстві. Відповідно пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів України, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування вилучити термін «Велика Вітчизняна війна» з нормативно-правових актів, а Міністерству освіти і науки України – з навчальної літератури для середніх загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів.

 

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері регулювання

 

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція та закони України.

Прийняття Постанови не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування

 

Реалізація норм постанови не потребує фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України.

 

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття    

    акта

 

Прийняття законопроекту забезпечить ствердження українського виміру Другої світової війни, сприятиме утвердженню історичної правди та реалізації євро інтеграційних прагнень України

 

 

 

Народний депутат України                                          І. Д. Фаріон    

                                                                                                        (посвідчення № 340)

         

 

Народний депутат України                                      Ю.А. Михальчишин                           
                                                                                   (посвідчення № 342)

 

 

Як відомо, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Володимир Закурений рокритикував скандальний законопроект.

Читайте також:

В. Закурений: «Якби Фаріон та Михальчишин воювали на фронті, то мали б право змінювати написану історію. Але такого права у них немає»

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber