1. Головна
  2. >
  3. Влада

Чи бути перевиборам? Коментарі нардепів від Закарпаття

156
Влада Без регіону (не видаляти!)

<p>Подаємо коментарі парламентаріїв, представників різних політичних груп, які мають, однак, дещо спільне — закарпатське коріння. Ось що думають про можливі...

Чи бути перевиборам? Коментарі нардепів від Закарпаття

Подаємо коментарі парламентаріїв, представників різних політичних груп, які мають, однак, дещо спільне — закарпатське коріння. Ось що думають про можливі перевибори та політичну кризу Валерій Лунченко, Іштван Гайдош, Віктор Балога та Іван Бушко (За метріалами Нового Закарпаття)


Коментар Валерія Лунченка про можливі дострокові вибори

Влада: Валерій Лунченко, Фронт Змін ЗакарпаттяМи чітко розуміємо, що перевибори парламенту проблему не вирішать.

В даному випадку ми ведемо мову про дві різні речі — розпуск парламенту, що за Конституцією може здійснити Президент та дострокові вибори, які можуть відбутися з ініціативи опозиції. Перший сценарій майже виключений. Щоб там не заявляли чечетови та інші гарячі голови, Президент і регіонали не підуть на цей крок. Тому що дострокові вибори будуть точно не на їхню користь і можуть закінчитися самим непередбаченим чином. Що ж стосується опозиції, то сценарій дострокових виборів стає все більш реальним і єдино можливим у нинішній ситуації, коли влада безчинствує, топче закони і права людей, штовхає країну в економічну прірву та міжнародну ізоляцію. Однак ми чітко розуміємо, що перевибори парламенту проблему не вирішать. В діючій авторитарній системі, навіть переможний результат на дострокових виборах не призведе до усунення діючої влади. Тому наша принципова позиція — це одночасні дострокові парламентські та президентській вибори! Лише так можна зупинити деградуючий режим, розпочати нормальний процес реформ і виведення країни з системної кризи.

 

Коментар Іштвана Гайдоша щодо можливих дострокових виборів в Україні

Влада: Іштван ГайдошВважаю, що до перевиборів не дійде. Це невигідно нікому. Перш за все це витрати — і для держави, і для кандидатів. Думаю, депутатам вдасться домовитися. Нам потрібно працювати, приймати закони, рухатися у напрямку Європи, виконуючи зобов’язання перед нею. У зв’язку з цим керівництву парламенту, також Партії регіонів необхідно вжити заходів з метою запобігання саботажу роботи Верховної Ради. Доцільно було б внести зміни у Регламент ВР з тим, щоб передбачити санкції стосовно тих депутатів, котрі не виконують свої прямі обов’язки, передбачені законом.

Моя думка така: опозиція зацікавлена в тому, щоб не працював парламент, щоб не приймалися закони, зокрема для євроінтеграції, щоб Віктор Янукович не зміг підписати Угоду про асоціацію України з ЄС. Адже, якщо представники України та ЄС підпишуть цей документ, наша країна зробить вирішальний крок на шляху до Євросоюзу. Якщо Янукович підпише Угоду про асоціацію, тим самим виконає свої обіцянки стосовно євроінтеграції. А що тоді опозиція обіцятиме народу у своїх передвиборчих програмах перед найближчими президентськими виборами, котрі відбудуться у 2015 році? Це ж їх головний козир … А як можна пообіцяти те, що вже зроблено?

 

Віктор Балога про імовірні дострокові вибори

Влада: Віктор БалогаЦього не хоче влада, і не всі в опозиції. Щоб реально говорити про перевибори до Верховної Ради, сьогодні ще нема підстав.

Іншими словами цього не хоче влада, і не всі в опозиції. 

Яка мета у влади — стабільність демонструвати, яка мета будь-якої опозиції — стати владою.

Але в цьому році є спільна мета: підписання угоди з ЄС. Так от від щирості президента і буде залежати майбутній курс (у великій мірі) держави і будуть перевибори чи ні.

 

 

Іван Бушко прокоментував імовірні дострокові парламентські вибори

Влада: Іван БушкоПеревибори не потрібні суспільству. Принаймні зараз. Зате потрібні деяким політикам. Вони демонструють свою роботу у парламенті не працюючи і приймаючи закони, а блокуючи роботу Ради. Виникає закономірне питання: ці люди працювати збираються чи так і будуть лозунгами українців «годувати»? давно пора зрозуміти, що населенню потрібні не позачергові вибори, а нормальні закони. І від політиків вони очікують роботи, а не щоденних істерик.

Якщо все-таки дострокові вибори відбудуться, то впевнений, що політична сила Партія регіонів не втратить своїх позицій. Крім того, хочу зауважити, що опозиція вимагає, аби до парламенту проходили кандидати тільки за списками, як на попередніх виборах. Але думаю, що ніхто законодавство тепер змінювати не буде. Крапка. Парламент – більше не київський клуб для мажорів, які ховаються за спинами 2-3 відомих політиків. Віднині у Верховній Раді будуть представники всіх областей України, подобається це комусь чи ні. Тому що кожен із депутатів-мажоритарників представляє конкретну громаду у Раді и несе персональну відповідальність перед своїми виборцями.

 

А що ви думаєте про нинішню політичну ситуацію в країні?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber