1. Головна
  2. >
  3. Влада

Балога feat. ВО Свобода: хто кому більше потрібен?

224
Влада Без регіону (не видаляти!)

<p>Віктор Балога опинився перед складним вибором — з якою із опозиційних сил співпрацювати далі. Вибір не великий: УДАР, Батьківщина-ФЗ та ВО Свобода.</p>

Балога feat. ВО Свобода: хто кому більше потрібен?

Влада: Балога feat. ВО Свобода: хто кому більше потрібен?Віктор Балога опинився перед складним вибором — з якою із опозиційних сил співпрацювати далі. Вибір не великий: УДАР, Батьківщина-ФЗ та ВО Свобода.

На попередніх виборах політологи відзначали неабияку лояльність одіозного закарпатського політика (тоді ще Міністра МНС) до яскраво опозиційних сил. Сам Віктор Балога в інтерв’ю для Радіо Свобода зауважив, що не вважає «Свободу» націоналістичною партією, але проукраїнською.

Як зазначається в об'ємному огляді перспектив Балоги на karpatnews.in.ua, зараз найвідоміший закарпатський політик знову спробує зайняти опозиційну нішу. Однак там вельми тісно.

Як зазначає видання, нині в опозиції – тріумвірат, який складається з «Удару», «Батьківщини» та «Свободи». З київськими посадами усе зрозуміло: ніхто туди і близько Балогу не допустить. А ось на Закарпатті – під обіцянки набрати максимум для якогось із кандидатів у Президенти – варіант можливий. Тож – хто пригріє екс-міністра МНС?

Закарпатські організації УДАРу та Батьківщини-Фронту Змін мають своїх представників у парламенті — Валірія Пацкана та Валерія Лунченка відповідно. Наївно припустити, що ці лідери віддадуть керівні важелі Віктору Балозі, який відомий своїм неумінням грати «другу скрипку».

Тому для Віктора Івановича залишається останній найімовірніший варіант – «Свобода». На Закарпатті мало знайдеться людей, хто назве хоча б лідера цієї радикальної політичної сили, не говорячи вже про керівний склад обласного осередку. Для Балоги це — шанс бути постійно на слуху, маючи вертикальний зв’язок із парламентською фракцією.

Але і тут не все так просто. Річ у тім, що у цьому випадку Балогам доведеться розпрощатися із сподіваннями на співпрацю з нацменшинами – угорцями, румунами, ромами. «Свобода» тривалий час зневажливо ставилася як до представників цих національностей, так і до історичних подій, постатей та пам’ятників цих народів.

Та й напрошується інше резонне питання: чи безпечно самій «Свободі» падати в обійми до Балоги? Адже закарпатський олігарх тривалий час грав на русинському питанні, такому болючому для «свободівців». Та й екс-міністерська прописка в уряді Азарова не сильно личить членам команди Тягнибока. Зрештою, гроші, якими може допомогти опозиції Віктор Балога, поставлять під загрозу репутацію ідейної непідкупної партії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber