Перший віце-прем'єр у четвер відвідав Брюссель, де провів перемовини з єврокомісаром із розширення Євросоюзу Штефаном Фюле. Після них Арбузов повідомив, що...
Перший віце-прем'єр у четвер відвідав Брюссель, де провів перемовини з єврокомісаром із розширення Євросоюзу Штефаном Фюле. Після них Арбузов повідомив, що Україна відновлює підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Політична воля підписати угоду у Києва є, і це зроблять після того, як сторони відпрацюють усі проблемні питання, заявив віце-прем'єр.
Водночас, як відзначив кореспондент Reuters, чиновник не назвав конкретних строків підписання, обмежившись невизначеним «скоро».
Водночас пан Фюле пообіцяв Україні фінансову підтримку в разі підписання Угоди.
«Нелегкий діалог»
«Відбувся плідний, нелегкий діалог. Ми домовились про започаткування переговорів високого рівня для того, аби забезпечити підписання Угоди про асоціацію. Буде графік переговорів, переговори будуть продовжені і скоро будемо готові до підписання Угоди», — цитує слова пана Арбузова УНІАН.
Фюле, своєю чергою, пообіцяв, що ЄС надасть Україні фінансову допомогу та посприяє у переговорах із Міжнародним валютним фондом — якщо Київ засвідчить серйозність своїх намірів щодо асоціації.
Але жодних конкретних цифр він також не назвав.
«Суми лунають різні — від 5 мільярдів до 160 мільярдів євро. Ми не обговорювали конкретних цифр. Ми говорили, що потрібно того, аби Угода про асоціацію була підписана та імплементована. У цьому разі ми надамо нашу підтримку», — заявив пан Фюле після переговорів, які, за даними інформагенцій, тривали понад три години.
«Ми дали чітко зрозуміти нашим українським партнерам, що ЄС є найбільшим донором українського майбутнього з точки зору модернізації», — сказав єврокомісар.
Фюле також сказав, що з Україною працюватиме принцип «більше-за-більше» — коли Київ демонструватиме прогрес на шляху євроінтеграції і проведення реформ, тоді ЄС буде виділяти і більше коштів Україні.
До складу української делегації, яка проводила переговори у Брюсселі, входили міністр доходів та зборів Олександр Клименко, міністр економіки Ігор Прасолов та голова Нацбанку Ігор Соркін.
Багато оглядачів відзначають, що українська економіка відчуває великі труднощі, і Україні конче потрібні міжнародні кредити.
Микола Азаров у четвер заявив, що в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС Україні необхідна фінансова допомога в розмірі 20 мільярдів євро. Причому кредитів, а не безоплатної допомоги.
У кінці листопада уряд говорив про увосьмеро більшу суму.
Читайте також:
- Енергообладнання на понад 800 млн гривень пройшло через Закарпатську митницю: відомо як законно уникнути оподаткування
- Дорогущий смаколик: що роблять з одним з унікальних трофеїв, знайдених в Україні?
- Скелети й кістки із могил: жахаючі знахідки виявляють місцеві жителі однієї з громад Закарпаття
- Блекаут більше не страшний: на Закарпатті з'явився справжній "МОНСТР" (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 776 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 760 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 641 0 Влада