Йдеться не про разові рішення, а про масштабну реформу, яка торкнеться як символічних аспектів, так і реальних змін.

В Україні запускається новий етап переосмислення історичної спадщини та меморіальної політики. Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив про підготовку законодавчих змін, які мають системно підійти до питань національної пам'яті, вшанування героїв та очищення культурного простору від російського впливу.
Докладніше про те, що у Раді вирішили змінити життя мешканців сіл та міст, йдеться в публікації Верховної Ради України у Telegram.
Йдеться не про разові рішення, а про масштабну реформу, яка торкнеться як символічних аспектів, так і реальних змін у міському та культурному середовищі.
Однією з пріоритетних ініціатив стане створення Пантеону нових героїв — меморіального комплексу, де будуть увічнені українці, які віддали життя за свободу та незалежність країни.
Йдеться насамперед про бійців, які загинули після 2014 року, а також з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Тобто тепер радянські назви замінять на українські, і міста, села та вулиці будуть названі на честь українських героїв.
У Верховній Раді готується до розгляду законопроєкт, який стане основою нової державної політики у сфері пам'яті. Документ покликаний закріпити ключові принципи: кого держава вважає за гідну шанування, які події та особистості мають бути збережені в національній пам'яті, і на яких підставах це відбуватиметься.
Закон стане рамковим — на його основі прийматимуться рішення про встановлення пам'ятників, перейменування, створення освітніх програм та інші ініціативи у цій сфері.
Одним із важливих напрямів роботи залишається дерусифікація — зокрема через перейменування населених пунктів, вулиць та інших топонімів, пов'язаних із радянськими чи імперськими постатями.
Корнієнко зазначив, що в Україні вже діє державна політика деколонізації. У рамках цієї роботи спільно з місцевими радами та експертними комісіями переглядаються старі назви. Нові топоніми мають відображати українську ідентичність, національну історію та цінності.
Україна активно формує нову модель державної пам'яті. Через ухвалення законів, створення національних меморіалів та перейменування міст і вулиць держава прагне зміцнити власну ідентичність та зберегти пам'ять про тих, хто бореться за свободу країни.
Це не просто символічні кроки — фундамент майбутнього, побудованого на правді, повазі та гідності.
Читайте також:
- Масштабний рейд на Закарпатті: гучна операція - "відлов ухилянтів" у барах та ресторанах побила рекорд
- Ухилення по-виноградівськи за $9000: затримали 34-річну жінку, яку підозрюють в організації каналу переправлення чоловіків за кордон
- Пенсіонери ідуть на фронт, мобілізують усіх: кому вже слід бути готовим до служби в рядах ЗСУ?
- Закарпаття — у зоні підвищеної загрози. Біда вже чатує в кількох районах. Що далі?

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 118778 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 54337 0 Аналітика

На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіон...
Українцям 60+ підготували "сюрприз". Моб...
14.06.2025 20:24 44383 0 Суспільство

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 184828 0 Суспільство

Боєздатним приготуватися: Україна переходить до НО...
Україна переходить до повністю цифрового...
19.06.2025 13:37 388799 0 Суспільство

Ядерна загроза й ракети на Закарпаттям: які райони...
Під час війни в Україні загроза ракетних...
19.06.2025 14:57 89112 0 Суспільство