1. Головна
  2. >
  3. Влада
ad

Ліндсі Грем: Китай може уникнути 500% мита, якщо допоможе Україні

2700
Влада Україна

Сенатор США Ліндсі Грем закликав Китай підтримати Україну, щоб уникнути жорстких мит. Він пропонує зміни до санкцій проти РФ, які заохочуватимуть країни допомагати Києву.

Ліндсі Грем: Китай може уникнути 500% мита, якщо допоможе Україні

Заява Грема

4 червня 2025 року під час слухань у Сенаті щодо бюджету на 2026 рік сенатор-республіканець Ліндсі Грем запропонував зміни до законопроєкту про додаткові санкції проти Росії. За його ініціативою, країни, які допомагають Україні в обороні, будуть звільнені від 500%-го мита на торгівлю з РФ. Про це повідомило видання The Hill.

Грем звернувся до Китаю:

Я кажу Китаю: якщо не хочеш мати 500-відсоткове мито, допоможи Україні.

Він також зазначив, що зміни підтримають європейські країни, які продовжують імпортувати російський газ, але надають Україні військову допомогу, а також інших партнерів США, що балансують між зв’язками з Москвою та підтримкою Києва.

Джерело: The Hill, 4 червня 2025

Деталі пропозиції

  • Мета змін: Заохотити країни підтримувати Україну, не втрачаючи економічних зв’язків із Росією.
  • Винятки від мита: Країни, які надають Україні військову чи гуманітарну допомогу, уникнуть 500%-го мита на торгівлю з РФ.
  • Тиск на Китай: Грем використовує економічний важіль, щоб змусити КНР змінити позицію щодо війни в Україні.

Ця ініціатива, за даними The Hill, може стати «плюсом» для європейських союзників, які зменшили, але не припинили імпорт російських енергоносіїв.

Контекст

  • Попередні заяви Грема: 4 червня сенатор запропонував автоматичний вступ України до НАТО у разі нового вторгнення РФ, підкреслюючи потребу в гарантіях безпеки (LCI, 4 червня).
  • Санкції проти РФ: США розглядають нові обмеження через ескалацію війни, зокрема після атак на цивільних (ООН: 59% зростання жертв у 2025, ДіКарло, 30 травня).
  • Позиція Китаю: КНР уникає прямої підтримки України, зберігаючи торгівлю з Росією. Операція СБУ «Павутина» посилила побоювання США щодо китайських суден (Newsweek, 4 червня).
  • Переговори: Другий раунд у Стамбулі (2 червня) не приніс прориву, але Білий дім назвав це прогресом (Левітт, 3 червня).

Читайте також: