Зазначається, що лікарняний — не гарантія, а потенційна «міна сповільненої дії».
Українців чекають нові «сюрпризи» від держави: вже зовсім скоро допомога по тимчасовій непрацездатності може перетворитися на борг. Так, 15 травня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні скандальний законопроєкт №13062, що дає Пенсійному фонду право вимагати повернення виплачених коштів, якщо лікарняний виявиться необґрунтованим, інформують "Економічні новини".
Відтепер лікарняний — не гарантія, а потенційна «міна сповільненої дії». Якщо спеціальні уповноважені лікарі встановлять, що підстав для його видачі не було, Пенсійний фонд може вимагати повернення грошей від медзакладу. Сам пацієнт і роботодавець не відповідальні — але спокійніше не стане, бо зворотні перевірки розхитують довіру до всієї медичної системи.
Лікар, який виписує лікарняний
Контролювати обґрунтованість довідок будуть спеціальні лікарі з е-системи охорони здоров’я, яких призначатимуть випадковим чином. Обіцяють — анонімно та без регіональної прив’язки. Та чи врятує це від упередженості й помилок?
У випадку виявлення «необґрунтованого» листка — медзаклад має не тільки визнати помилку, а й повернути державі гроші.
А що буде з самим лікарем, який виписав лікарняний — не уточнюється. Тим часом медична спільнота б’є на сполох: у гонитві за контрольованістю держава ризикує підірвати лояльність та ініціативу лікарів.
Законотворці наполягають, що нова система — антикорупційна. Але критики вже бачать у цьому потенційну «репресивну машину», яка під прикриттям перевірок лікарняних заганяє медиків у страх, а пацієнтів — у недовіру.
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!