1. Головна
  2. >
  3. Влада
ad

В Ужгороді кілька вулиць оголосили карантинною зоною: в чому причина і чи варто панікувати?

303
Влада Новини Ужгорода

Чи безпечно гуляти містом? Вулиці Ужгорода закривають через небезпечну хворобу.

В Ужгороді кілька вулиць оголосили карантинною зоною: в чому причина і чи варто панікувати?

В Ужгороді введено карантин через виявлення сказу у безпритульної кішки. За рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ужгородській міській раді зоною карантину оголошено район вулиці Михайла Грушевського, П’яного ринку та вулиці Героїв 128-ї бригади.

Про це йдеться на сторінці Ужгородської міськради у соцмережі Фейсбук.

Сказ у місті: що сталося?

За інформацією Ужгородської філії ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ», нещодавно лабораторно підтвердили діагноз «сказ» у безпритульної кішки. Останнім часом у місті також зросла кількість звернень громадян через укуси безпритульними тваринами, що викликає занепокоєння.

«Через економічні труднощі та безвідповідальність власників тварин їхня кількість на вулицях зростає. Це підвищує ризик укусів і поширення сказу», – зазначила представниця Закарпатського ОЦКПХ МОЗ.

Сказ – смертельне захворювання, яке вражає центральну нервову систему і передається через укус або контакт із слиною інфікованої тварини. Особливу небезпеку становлять безпритульні собаки, кішки та дикі лисиці, які дедалі частіше стають джерелом інфекції.

Карантинні заходи: що робити?

Карантин у районі вулиць Михайла Грушевського, П’яного ринку та Героїв 128-ї бригади введено для запобігання поширенню хвороби. Мешканців просять уникати контактів із безпритульними тваринами та повідомляти про підозрілих тварин ветеринарним службам.

«Якщо вас укусила безпритульна тварина, негайно промийте рану мильною водою протягом 15 хвилин, обробіть 5%-м розчином йоду або 70%-м спиртом і зверніться до лікаря», – порадили в Ужгородській філії ОЦКПХ.

Медики наголошують: курс антирабічних щеплень обов’язковий для всіх, кого покусали дикі чи підозрілі на сказ тварини, а також у разі потрапляння слини на слизові оболонки чи подряпини.

Як захиститися від сказу?

Для профілактики сказу Закарпатський ОЦКПХ МОЗ рекомендує регулярно вакцинувати домашніх тварин, уникати контактів із дикими та безпритульними тваринами, не підгодовувати їх у людних місцях і навчати дітей обережності. Якщо тварина вкусила людину, її необхідно ізолювати та передати ветеринарам для 10-денного нагляду, але ні в якому разі не вбивати.

За даними МОЗ, у 2022 році в Україні зафіксовано два летальних випадки сказу серед людей – у Харківській та Житомирській областях. У 2023 році кількість випадків сказу серед тварин зросла: у Дніпропетровській області зареєстрували 77 випадків проти 12 у 2022 році.

Що буде далі?

Карантин у зазначених районах Ужгорода триватиме до стабілізації ситуації. Місцева влада закликає мешканців дотримуватися рекомендацій і бути обережними.

«Карантин – це необхідний крок, але ми всі маємо бути відповідальними. Не чіпайте безпритульних тварин і бережіть себе», – закликала представниця Ужгородської філії ОЦКПХ.

Читайте також: Фантастика в небі над Закарпаттям: що летіло над Ужгородом й шокувало мережу? (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: