Головна теза - демобілізація через три роки служби. Але військові мають брати участь у бойових діях протягом 18 місяців за сукупністю. Також передбачено обов'язкову ротацію бійців через 90 діб участі у бойових діях на фронті.

У Міністерстві оборони підготували законопроєкт про демобілізацію, однак Генштаб ЗСУ його не підтримав. Стало відомо, які положення містить новий документ, пише "Українська правда"
Оприлюднило деталі законодавчої ініціативи, на яку очікують тисячі українських військовослужбовців. Нова пропозиція Міністерства оборони не особливо відрізняється від виключеної з торішнього "мобілізаційного" закону.
Звільнення впродовж місяця з дня подання відповідного рапорту передбачено буде лише після того, як президент України Володимир Зеленський оголосить загальну демобілізацію. Вони отримають відстрочку від призову терміном на один рік.
Але Генштаб не підтримує документ, резервів для реалізації цієї ініціативи недостатньо. В Головному управлінні комунікацій ЗСУ пояснили, що законопроєкт про чіткі терміни служби можна буде направити на розгляд парламенту лише за наявності достатньої кількості військових для ведення повномасштабної війни з РФ.
Тому що звільнення понад сотні тисяч досвідчених бійців без поповнення підрозділів новобранцями призведе до катастрофічної ситуацію, коли командирам доведеться виводити свої сили з фронтових "полів".
У Міноборони зараз розмірковують, як зменшити напругу у військовому середовищі через відсутність чітких термінів служби й при цьому не ослабити фронт. Одною з ідей є покращення реабілітації.Якщо боєць відслужив 36 місяців, серед яких щонайменше 1,5 року на "бойових", йому надаватиметься безкоштовна двомісячна реабілітація, а також додатковий місяць відпустки. Загалом відпочинок складатиме три місяці. Але в реалізації ініціативи Міноборони зіштовхнеться з нестачею реабілітаційних закладів.
"Члени Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки також попросили міністерство поінформувати, як триває підготовка документа. Від джерел у парламенті УП отримала відповідь МОУ. Ситуація не змінилася – проєкт готовий, але Генштаб проти. Цікаво, що цього разу в Міноборони вперше не визначили навіть розмитих термінів внесення документа до ВР", - вказали УП.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав законопроєкт, тому його не зареєстрували. Якщо нардепи ухвалять його, одномоментно доведеться звільнити зі служби "значну кількість військовослужбовців". Йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.

Читайте також:
- ТЦК з копами ловлять їх прямо в ліжку та відстежують IP: новий метод мобілізації “дістане всіх”
- Небезпека у всіх областях: ворог скидає в міста і села підозрілі предмети. Знахідки є смертельними (ФОТО)
- Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілізація в Україні рекордно змінилась
- Страшний вірус наближається в Україну: вже діє масштабний контроль на кордонах. Яка ситуація?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Курщина палає: як українці вирвалися з пастки?
Як відбувався відступ
17.03.2025 01:03 20963 0 Суспільство

ТЦК не здивує: бойові повістки наперед скасовані
Які повістки можуть надіслати
22.03.2025 01:33 21555 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 35939 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31025 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 153993 0 Суспільство

"Сніжний Армагедон" в областях: в Україні вирує жа...
Погода у квітні перейшла на "мінусові те...
06.04.2025 10:24 20597 0 Суспільство