1. Головна
  2. >
  3. Влада

Демобілізація військових: приймуть закон чи ні?

518
Влада Україна

Як зазначають можновладці, законопроєкт про демобілізацію готовий, але не все так просто.

Демобілізація військових: приймуть закон чи ні?

В Україні фактично готовий законопроєкт про демобілізацію. Проте, доки триває війна, його навряд чи ухвалять. Адже ухвалення такого закону означало би фактичну втрату всіх позицій на фронті. 

На цьому наголосив у коментарі для Радіо Свобода член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Законопроєкт про демобілізацію вже повністю готовий, про що міністр оборони Рустем Умєров особисто повідомив депутатів, які входять до Комітету національної безпеки, оборони і розвідки. У законі передбачені строки служби та її умови, за яких військовослужбовець здобуває право на демобілізацію. 

"Передбачаються в цьому законопроекті різні варіанти можливості звільнення з військової служби після 36 місяців безперервної служби. Там 12 чи 18 місяців служби в зоні ведення бойових дій чи безпосередньої участі у бойових діях", - поділився Веніславський.

Однак зараз депутати цей документ, скоріш за все, не розглядатимуть і, тим більше не голосуватимуть за нього. Настав час відверто сказати військовослужбовцям: доки в Україні триває війна, доти демобілізації не буде. Інакше це може обернутися повною втратою країни.

"Але є позиція Генштабу, є реальна ситуація на фронті, про що ми з вами неодноразово вже говорили. І в умовах, коли Росія на різних напрямках намагається тиснути, ухвалення такого закону одномоментно призведе до звільнення дуже великої кількості людей. Що призведе до дуже великих негативних наслідків", - повідомив нардеп.

За підрахунками Генштабу, якби такий закон набув чинності, з армії довелось би фактично одночасно звільнити 108 тисяч людей, причому 14 тисяч із них становлять бойові офіцери. Україна не в змозі за такий короткий час набрати стільки новобранців, які їх замінять. Та й справа не лише у кількісній заміні, але й у якісній. Усі ці люди здобули колосальний військовий досвід. І на сьогодні саме на них тримається фронт. Отже, їхня демобілізація означала би втрату позицій майже на всіх ділянках фронту.

"Тому на даний момент говорити, що ми цей законопроект отримаємо , і що він буде проголосований, це надто оптимістично", - резюмував нардеп.

Читайте також: Куди відправлятимуть мобілізованих після 50 років: в ТЦК розповіли деталі (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber