Сполучені Штати передали Україні оновлений варіант угоди про спільний видобуток корисних копалин, яку можуть підписати вже наступного тижня. Про це заявив міністр фінансів США Скот Бессент, зазначивши, що попередній документ так і не був підписаний у лютому через напружені переговори.

Новий етап переговорів: що кажуть у США
Міністр фінансів США Скот Бессент в ефірі Fox News повідомив, що Сполучені Штати передали Україні "повноцінний" варіант угоди про економічне партнерство, яке включає спільний видобуток корисних копалин, пише УНІАН.
"Ми передали готовий документ, який зараз розглядають українці. Сподіваємося, що наступного тижня розпочнуться повноцінні обговорення, і, можливо, ми навіть підпишемо угоду", – заявив Бессент.
За його словами, початковий варіант угоди, який складався з чотирьох сторінок, планували підписати ще в лютому 2025 року під час візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона. Проте через скандал в Овальному кабінеті між Зеленським і президентом США Дональдом Трампом підписання не відбулося. "Ми скористалися моментом, щоб доопрацювати документ і перейти до завершеної угоди", – додав Бессент.
Контекст угоди: що пропонують США
Угода про корисні копалини між Україною та США стала предметом активних дискусій ще з початку року. Вона передбачає спільне інвестування в розробку українських природних ресурсів, зокрема рідкісноземельних металів, літію, титану та графіту, які мають стратегічне значення для високотехнологічних галузей. Проте попередні переговори супроводжувалися напругою: Трамп спочатку вимагав, щоб Україна віддала 50% доходів від видобутку на суму 500 мільярдів доларів як компенсацію за попередню військову допомогу, що викликало різкий протест з боку Києва.
Нещодавно, за інформацією Financial Times, США запропонували розширити угоду, включивши до неї "американське володіння" українськими атомними електростанціями, зокрема Запорізькою АЕС, яка наразі перебуває під контролем Росії. Це викликало додаткові питання щодо реальних намірів Вашингтона та можливості реалізації таких умов в умовах війни.
Чому угода досі не підписана?
Скандал у лютому 2025 року між Трампом і Зеленським став ключовою причиною затримки. Під час зустрічі в Овальному кабінеті Трамп звинуватив Зеленського у "невдячності" за підтримку США, а також заявив, що Україна "не готова до миру". Зеленський, у свою чергу, наголосив, що не підпише угоду без чітких безпекових гарантій для України, адже Росія продовжує окупацію частини українських територій, включно з ресурсними регіонами.
Незважаючи на напруження, обидві сторони висловлюють готовність до діалогу. Зеленський раніше заявляв, що готовий підписати угоду "в будь-який час і в будь-якому форматі", якщо вона відповідатиме інтересам України.
Читайте також:
- Закарпаттю загрожує складний період: небезпека настигла місцевих жителів
- Інфекційна хвороба масово атакує всю Україну: ряд інфікованих у Закарпатській області
- Закарпатка по-звірячому ґвалтувала чоловіка віником із дерев’яною ручкою: за жорстоке сексуальне насильство на жінку чекає 10 років за ґратами
- Трагедія на Закарпатті сколихнула весь світ: 10-річного хлопчика живцем спалили п'яні батьки - дитина загинула в стражданнях, прикута ланцюгами

Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день наро...
На Закарпатті, зокрема в Мукачеві, запро...
23.04.2025 00:36 28485 0 Суспільство

Від Чорнобиля до сьогодення: Україна готується до ...
Україна стала однією з перших країн, яка...
27.04.2025 00:52 63679 0 Суспільство

Мобілізація дістане кожного: в Україні створюють "...
Мобілізація в Україні розширює звичний ф...
28.04.2025 21:36 531189 0 Суспільство

Штрафи за газ: як уникнути 140 000 грн покарання
Українці можуть отримати значні штрафи з...
05.05.2025 01:22 55632 0 Суспільство

Кремль про 30-денне перемир’я: підтримка з «нюанса...
Росія заявила, що «підтримує» ідею 30-де...
10.05.2025 00:44 72889 0 Влада

Невже це закарпатець?: закарпатка впізнала брата н...
Кадри знущань над військовим поширили у ...
14.05.2025 20:46 27123 0 Суспільство