1. Головна
  2. >
  3. Влада

На ВЛК більше не "тягнутимуть": в України спростили процедуру обліку для призовників, військовозобов’язаних і резервістів

1490
Влада Україна

Кабмін вніс важливі зміни у порядку проходження ВЛК.

На ВЛК більше не "тягнутимуть": в України спростили процедуру обліку для призовників, військовозобов’язаних і резервістів

В Україні продовжується реформа медико-соціальних експертиз, що впливає на порядок проходження військово-лікарських комісій (ВЛК). Кабінет Міністрів ухвалив нові зміни, які суттєво спрощують процедуру обліку для призовників, військовозобов’язаних і резервістів. 

Читайте також: Нові фінансові обмеження для українців: з 1 березня припиняється нарахування коштів 

Що змінилося у порядку проходження ВЛК

Згідно з рішенням уряду, тепер відомості про наявність інвалідності у військовозобов’язаних будуть автоматично включатися до Єдиного державного реєстру призовників. Це означає, що повторне проходження ВЛК для підтвердження діагнозу більше не потрібне, інформує Стіна.

Вся інформація буде синхронізована через електронні кабінети. Надалі ці дані відображатимуться у військово-облікових документах, що значно зменшить бюрократичні складнощі.

Читайте також: Страх перед мобілізацією зростає: батьки масово вивозять з України дітей до їх повноліття - що відбувається? 

ВЛК більше не потрібна для осіб з інвалідністю

Найважливіше нововведення – заборона направлення осіб з інвалідністю на ВЛК. Якщо у реєстрі вже містяться дані про встановлену інвалідність, медичний огляд у військово-лікарській комісії не потрібен.

Це значно спростить процедуру підтвердження статусу та позбавить громадян необхідності повторного проходження медкомісії.

Читайте також: 396 700 українців зможуть офіційно залишитися за кордоном назавжди - деталі нововведення 

Додаткові спрощення

Кабмін також дозволив подавати копії медичних висновків про інвалідність, завірені соціальними органами, закладами охорони здоров’я, Пенсійним фондом України або нотаріусом.

Крім того, громадяни зможуть надавати копії інших документів, що підтверджують інвалідність, із власним підписом та оригіналом для перевірки.

Нагадаємо, Масштабний карантин у Закарпатській області: де ввели "строгий режим"? 

Читайте також: Водіїв масово штрафують: за невдалу зупинку тепер стягують 3000 гривень 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber