Таке рішення було прийняте через поширення сказу в нашому краї.
З метою запобігти поширенню сказу серед диких і свійських тварин на Закарпатті проводитимуть відстріли хижих тварин, що є найпоширенішими переносниками цієї хвороби – насамперед лисиць, а також вовків і шакалів.
Відповідне рішення на черговому засіданні ухвалила Рада безпеки області.
Як повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, в області фіксується збільшення чисельності хижаків, зокрема, популяція лисиці зросла на 300%. Попри 2 проведені пероральні вакцинації навесні та восени, серед карпатської фауни активно шириться сказ, від якого гинуть не лише дикі тварини, а й свійські.
Впродовж року на Закарпатті зафіксували вже 24 випадки захворювання сказу у різних районах Закарпаття. За увесь минулий рік таких випадків було 23.
Зростання популяції диких м’ясоїдних тварин зумовлене забороною на полювання, яку ввели з початку повномасштабного вторгнення, пояснив у коментарі Varosh начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Юлій Шимон. Відповідно, регуляцію популяції тварин, що є найпоширенішими переносниками сказу, в області не проводили. Торік відстріл провели лише у межах території Іршава-Свалява-Міжгір’я, і тоді ці заходи також були зумовлені поширенням сказу на місцевому рівні.
За словами Юлія Шимона, наприкінці року відбувається періодична вакцинація диких м’ясоїдних тварин, а за місяць після проведення вакцинальної кампанії здійснюється добування лисиць, щоб визначити ефективність вакцинації та формування імунітету.
«Наприкінці минулого року під час 6 дозволених виходів було добуто і досліджено 108 лисиць. У 4 із них було встановлено сказ. Цього року тенденція погіршилася: із 48 досліджених наразі лисиць після проведення осінньої пероральної вакцинації маємо вже 3 позитивних зразки, дослідження інших тварин ще триває», – розповів Юлій Шимон.
За його словами, наразі надано дозвіл на відстріл 102 тварин. Усі добуті тварини будуть досліджуватися на предмет зараження сказом.
Відстріл хижих і шкідливих тварин проводитиметься з 30 листопада 2024 року до 23 лютого 2025 року виключно у вихідні дні та у світлу пору доби. До цих заходів можуть бути залучені працівники філій ДП «Ліси України» та користувачі мисливських угідь.
Для здійснення відстрілу залучені фахівці мають звернутися за добу до Чопського і Мукачівського прикордонного загонів і отримати дозвіл Західного міжрегіонального управління державного лісового та мисливського господарства.
Читайте також: Небезпека підкрадається все ближче: в ОВА переймаються збільшенням популяції диких м'ясоїдів
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Б'ються в машини, це якась аномалія: "фазанопад" на Закарпатті, водії в шоці (ФОТО)
- Мобілізація міняє формат: військовозобов'язаним закарпатцям слід готуватись до жорсткіших "сюрпризів"
- Стосується тих у кого є валюта: за долари та євро можуть оштрафувати на 20% від суми — або відібрати
- Купюри номіналом 50 і 200 гривень більше не прийматимуть: встигніть позбутися (!!!)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1985 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1943 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1919 0 Влада