Президент України відповів, чи будуть знижувати мобілізаційний вік в Україні, а також на багато інших важливих питань.
«Маємо не допустити, щоб хтось у світі засумнівався у стійкості України. Українці пройшли вже тисячу днів цієї війни. Не зламалися. Не здалися. Не втратили державності. Українці пройшли тисячу днів повномасштабної війни. Це подвиг наших воїнів, усього українського народу», – такими словами розпочав президент Володимир Зеленський свій виступ у Верховній Раді України, представляючи у 1000-й день повномасштабної російсько-української війни внутрішній «План стійкості».
Пояснюючи у парламенті, чому йдеться про «стійкість», Володимир Зеленський, розповів про свою поїздку 18 листопада до Покровська і Куп’янська, і на українські позиції біля цих міст:
– Протягом уже довгих місяців наші Покровськ і Куп’янськ – у тяжких випробуваннях. Саме там і на суміжних оборонних напрямках на нашій українській Донеччині, на нашій Харківщині Росія пішла на найбільший рівень своїх втрат за цю війну.
Українська стійкість може забезпечити фундаментальні передумови для справедливого завершення цієї війни.
Українська стійкість на цій лінії від Куп’янська до Покровська й далі до Запоріжжя може забезпечити фундаментальні передумови для справедливого завершення цієї війни.
І це стійкість не лише наших воїнів. Стійкість усієї України нам потрібна.
У вирішальні моменти – а вони будуть наступного року – ми маємо не допустити, щоб хтось у світі засумнівався у стійкості всієї нашої держави.
На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне. Або ми ворога, або ворог нас, українців. І європейців. І всіх у світі, хто хоче жити, і жити вільно й не підпорядковано якомусь одному диктатору.
Про зарплати і пенсії
– У час війни, ми з об’єктивних причин не забезпечуємо себе самі необхідним фінансуванням на сто відсотків, все ж ми змогли гарантувати на цей і наступний роки повне фінансове забезпечення.
Всі зарплати та пенсії в Україні будуть виплачені
Ризиків для Сил оборони й безпеки України через фінансування немає. У цьому році і в наступному.
Незалежно від політичної турбулентності будь-де у світі. Всі зарплати та пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом.
Маємо пакет зимової підтримки для людей. В березні 2025-го, як щороку, відбудеться індексація пенсій на рівень інфляції.
Про економіку, зарплати і песії
Попри всі складнощі війни українська економіка зберігає базову стійкість. І потребує нової економічної політики нашої держави. Політики, яка буде базуватися на кількох ключових речах.
Перше – максимальна підтримка українського підприємництва, локалізації та виробництва в Україні. Потрібне розширення доступу українських виробників до ринку публічних закупівель – усе, що можна виробляти в Україні, має вироблятися в Україні та закуповуватись в українських виробників. Потрібне дієве страхування військових ризиків. Потрібні послідовна дерегуляція та захист свободи підприємництва, які знайдуть своє відображення економічним зростанням. Потрібне поступове зменшення частки перерозподілу ВВП державою.
Друге – це безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від усіх державних інституцій, які контролюють діяльність інших, а не самі створюють додану вартість. Сприятливість української юрисдикції та залучення інвестицій невіддільні від захищеності кожного «білого» бізнесу в Україні.
Третє – це чесність у відносинах між державою та бізнесом. Ми зацікавлені у максимальній і легальній зайнятості в Україні. В детінізації. І ми розуміємо, що цього не можна досягти лише силовими заходами. Потрібен стимул для детінізації, а не новий тиск. Потрібна довіра та якісне, не надмірне регулювання державою суспільних відносин.
Про енергетику
Щодо енергетики з безпекових причин можна сказати ще менше, ніж про фронт.
900 цілеспрямованих російських атак проти об’єктів передачі електрики
Найголовніше – вдячність. Кожній ремонтній бригаді. Всім працівникам і працівницям наших українських енергокомпаній. Усім у світі, хто допомагає Україні долати наслідки російських ударів по нашій енергетиці.
Загалом російська армія здійснила вже понад тисячу обстрілів об’єктів енергетики України. 900 цілеспрямованих російських атак проти об’єктів передачі електрики.
Більш ніж 220 цілеспрямованих російських атак проти об’єктів генерації.
З початку повномасштабного вторгнення Росія окупувала близько 18 гігават енергопотужностей в Україні.
Але наші люди роблять усе, щоб не допустити темряви для України.
Про колективну відповідальність Росії
– Зовнішня справедливість для України – це визнання Росії як єдиного винуватця війни.
Путін віддав наказ почати війну. Його оточення організовує ведення війни. Але російська агресія тримається на вчинках і потуранні багатьох росіян. Путін створив умови для вбивств. Але запускають ракети й дрони, штурмують наші українські позиції, катують полонених і забезпечують машину війни росіяни, а не просто одна божевільна особа в Кремлі.
Відповідальність Росії має бути колективною.
Для досягнення миру потрібна єдність
– Єдність – це перший пункт нашого внутрішнього Плану стійкості.
У кожній війні, щоб не програти її, є речі, які може зробити сам народ, і є те, що можна зробити тільки в єдності із союзниками.
Коли ми в Україні об’єдналися на свій захист, ми об’єднували й інших.
Мир потребує зусиль, і це мають бути зусилля саме на основі єдності.
Ми досягли найбільшого рівня близькості із Європейським Союзом і НАТО за весь час незалежності.
План перемоги України починається з пункту про негайне запрошення нашої держави в Альянс.
Це має бути виправленням партнерами історичної помилки. Те, що потрібно було зробити ще вчора, щоб не було цієї війни
Ми уклали вже 27 двосторонніх безпекових угод із нашими партнерами. Майже всі вони – члени НАТО. І вони підтримують вступ України в НАТО. Це число свідчить про те, що нас від Альянсу не відділяє нічого фундаментального. Тільки дефіцит сили, дефіцит політичної волі.
Ми переконаємо партнерів бути сміливими. Це не подарунок для нас.
Це має бути виправленням партнерами історичної помилки. Те, що потрібно було зробити ще вчора, щоб не було цієї війни.
Ми не торгуємо суверенітетом, безпекою чи майбутнім України.
За рахунок України виграти не вийде.
Разом з Україною виграти можна.
Про озброєння
– Цього року ми вже виробили більш ніж 2,5 мільйона мінометних пострілів і снарядів до артилерії калібрів від 60 до 155 міліметрів. Нарощуємо це виробництво.
Але так само нарощуємо все, що стосується дронів. Наступного року Україна виробить як мінімум 30 тисяч далекобійних дронів.
Поставлене завдання зробити щонайменше 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів.
Продовжуємо шукати рішення для збиття «шахедів» за допомогою FPV
Так само, як і в цьому році, в наступному ми повністю виконаємо цілі щодо виробництва й постачання всіх інших типів дронів.
Наші воїни вже забезпечують збиття російських розвідувальних дронів за допомогою наших FPV. Продовжуємо шукати рішення для збиття «шахедів» за допомогою FPV.
Щодо ракетної програми багато хто вже запам’ятав українські «нептуни».Але ми зробили ще «довгі нептуни». Вже сама назва свідчить про завдання. І вже є перші ураження.
Нам потрібно випереджати Росію в технологіях. Зараз часто ми шукаємо відповіді на їхні технологічні рішення. Потрібно, щоб вони шукали відповіді на наші технологічні рішення.
Саме це є головною ідеологією пункту «Зброя» у Плані стійкості.
Про зниження мобілізаційного віку
– Не потрібно жодних спекуляцій: наша держава не готує зниження мобілізаційного віку. На основі нових контрактних підходів ми маємо поступово переходити до формування армії більшою мірою завдяки контрактам, а не тільки мобілізації.
Міністерство оборони України і військове командування повинні представити нашому суспільству нову систему контрактів про службу в Збройних силах України для громадян, які не досягли віку мобілізації, але хочуть проявити себе найкращим чином в захисті України.
Ці контракти матимуть відчутну, дуже конкретну мотиваційну складову.
18 травня 2024 року набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+». Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.
Електронне переведення в іншу частину
– Працює система електронних переведень в армії, і за перші дні її роботи в «Армії+» було погоджено вже більш ніж 500 переведень.
Загалом одним лише застосунком «Армія+» скористалися вже 410 тисяч наших воїнів, а всього в системі – 1400 військових частин. Через застосунок опрацьовано 25 тисяч рапортів. Топові функції – електронні рапорти, модуль онлайн-навчання. Запущені опитування військових. Готується в Силах оборони також нове кадрове просування – без прив’язки звань до посад.
Я доручив командуванню Сил оборони й безпеки України опрацювати поширення функціоналу «Армії+» на всі Сили оборони і безпеки, зокрема Національну гвардію України. Передусім це стосується переведень.
Про ветеранів та родини загиблих
– Це чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду.
Ми всі розуміємо, які речі потрібні. Врегулювання переходу з військової служби у статус ветерана. Залучення ветеранів на державну службу. Програми підтримки ветеранів та сімей наших воїнів. Повна інтеграція ветеранів у суспільне та економічне життя. Освіта для ветеранів. Підтримка в освіті дітей наших воїнів. Належна реабілітація після поранень, після полону. Належна комунікація із сім’ями полеглих воїнів та зниклих безвісти. Належна підтримка.
Все повинно дати інституційну гарантію того, що держава та суспільство завжди поруч із ветераном та його сім’єю. І це потрібно повністю, системно реалізувати.
Про справедливість
– Об’єднавча сила справедливості – це фундаментальна річ для українців. Потрібні шляхи забезпечення цього. І безкомпромісність.
Зараз у залі Верховної Ради України – керівники всіх правоохоронних та антикорупційних органів України та системи судочинства. Це ваш вибір – як судитимуть про вас, якщо Україна не відчуватиме справедливості.
Відповідний перелік заходів буде представлений у додатку щодо законодавчих рішень.
Про вибори
– Ми всі знаємо, що Конституція України та закон не дозволяють проводити вибори у воєнний час.
Україна спочатку потребує справедливого миру. А потім українці проведуть справедливі вибори.
Ми всі знаємо, що Конституція України та закон не дозволяють проводити вибори у воєнний час.
Про множинне громадянство
– Маємо визнати цю реальність, українці – це вже глобальна нація, і маємо не намагатися обмежити їхні права, а спрямувати в інтересах України», – сказав глава держави з трибуни парламенту.
За чинним законодавством Україна не визнає іншого громадянства своїх громадян. Фактично ж багато українців, які зараз перебувають за кордоном, уже отримали або планують отримати в майбутньому громадянство країн перебування. 2 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про множинне громадянство.
Про дезінформацію і інформаційну консолідацію
– Можливо, Україні доведеться когось у Москві пережити, щоб досягти всіх своїх цілей, щоб відновити повну цілісність України.
Втім, в інформаційній сфері зовсім протилежне часто подається як нібито частина реальності.
Ми всі повинні об’єднано захищати справжню реальність. Тому нам потрібна інформаційна консолідація. Всіх, хто цінує свободу слова.
Всіх, хто бачить, які ресурси Росія витрачає на те, щоб зламати нас і світ дезінформацією.
Інформаційна консолідація передусім комунікації влади – заради чіткості, вчасності та повноти інформування.
Інформаційна консолідація забезпечить перш за все емоційну стійкість України.
Про оновлення корпусу послів
Зеленський заявив про потребу «перезапуску дипломатичної служби» і анонсував кадрові призначення серед послів України.
«Зараз ми опрацьовуємо це разом з міністром закордонних справ України. До кінця року будуть проведені заміни в корпусі послів України, особливу увагу приділяємо державам G7. Заповнимо всі вакансії українських послів», – пообіцяв президент.
- «План стійкості», представлений президентом 19 листопада у Верховній Раді має такі пункти: «Єдність», «Фронт», «Зброя», «Гроші», «Енергетика» , «Безпека», «Громади», «Людський капітал», «Культурний суверенітет», «Політика героїв».
- Деталізація є в окремих додатках.
- План, за словами президента, буде обговрюватися за участю громадянського суспільства, бізнесу, культурної спільноти, медійників, правозахисників.
Під час подання у Верховній Раді Плану стійкості України президент Володимир Зеленський приділив особливу увагу мобілізації. Зокрема, глава держави заявив, що знижувати мобілізаційний вік в Україні не планують.
Водночас заплановано інші пропозиції для тих, хто не досягнув мобілізаційного віку. Про це у Telegram повідомив народний депутат Олексій Гончаренко за підсумками виступу президента.
Під час виступу глава держави наголосив, що в Україні не мають наміру знижувати мобілізаційний вік. При цьому Зеленський анонсував контрактну службу.
За словами Гончаренка, президент розповів про контракти з мотиваційним пакетом для тих, хто не досягнув мобілізаційного віку. Варто зазначити, що докладну інформацію про нову систему контрактів для громадян, які не досягли віку мобілізації, Міністерство оборони та військове командування мають надати пізніше.
Також Зеленський говорив про зміну підходів до управління в армії та створення військового омбудсмена. При цьому зниження мобілізаційного віку президент виключив.
Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров розповів про поточну ситуацію з мобілізацією та плани на майбутнє. Він наголосив, що нині головним пріоритетом є захист країни, проте відомство прагне вдосконалити процес мобілізації, щоб знизити болючі наслідки для населення.
Раніше повідомлялось, що з 9 листопада 2024 року у Резерв+ запрацювала можливість оформлення відстрочки від мобілізації онлайн. Відповідні оновлення застосунку доступні в AppStore та PlayMarket.
У Міністерстві оборони України заявили, що застосунком Армія+ користуються вже 340 тис. військовослужбовців, подано вже близько 10 тис. електронних рапортів. Крім того, у відомстві висловили готовність цифровізувати роботу військово-лікарських комісій (ВЛК).
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1356 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1287 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1193 0 Влада