1. Головна
  2. >
  3. Влада

Ракети ATACMS — ключ до перемоги? Чому Пентагон сказав Україні «ні»

128
Влада Україна

Зеленський звернувся до США щодо пріоритетного постачання ATACMS

Ракети ATACMS — ключ до перемоги? Чому Пентагон сказав Україні «ні»

Президент України Володимир Зеленський висловив прохання до міністра оборони США Ллойда Остіна, щоб Україна отримала пріоритетне постачання далекобійних ракет ATACMS, необхідних для посилення оборони та ударів по стратегічних об'єктах ворога. Однак, як повідомляє The Wall Street Journal, Пентагон вирішив не змінювати чинні зобов’язання перед іншими покупцями ракет, вважаючи це надто складним рішенням, як пише "ГОРДОН".

Чому Україна прагне отримати ATACMS

Українська сторона продовжує наполягати на потребі в ракетах ATACMS з радіусом дії понад 320 км, що дозволяє завдавати ударів у глибині території Росії, зокрема по аеродромах, звідки ворог запускає керовані авіабомби. Зеленський підкреслював, що саме такі "далекобійні рішення" можуть значно знизити загрозу від ворожої авіації та вплинути на хід бойових дій.

Контекст і перспективи

Зеленський неодноразово заявляв, що підтримка західних союзників, зокрема США, Великобританії, Франції та Німеччини, є ключовою для досягнення успіхів у війні. При цьому питання постачання далекобійної зброї залишається предметом дипломатичних перемовин, оскільки такі дії можуть бути сприйняті як ескалація конфлікту.

Пентагон у відповідь на запит відзначив, що Україна має значні можливості для оборони й без можливості використовувати далекобійну зброю на території Росії, вказавши на виведення російської авіації поза зону дії ATACMS.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber