Володимир Зеленський хоче, щоб у виборах нового президента в Україні взяли участь військовослужбовці та українські біженці, які виїхали з країни за кордон у пошуках безпечного притулку.
Вибори нового президента України відбудуться одразу після війни. Таку заяву в інтерв'ю італійській газеті Corriere Della Sera зробив голова ОП Андрій Єрмак.
За його словами, президент Володимир Зеленський хоче, щоб у виборах нового президента в Україні взяли участь військовослужбовці та українські біженці, які виїхали з країни за кордон у пошуках безпечного притулку.
Андрій Єрмак наголосив, що зараз усі ресурси мають йти на боротьбу з російськими окупантами, на війну. З цього можна дійти висновку, що у умовах воєнного стану немає коштів для проведення президентських виборів.
Тема виборів нового Президента в Україні виникає регулярно раз на кілька місяців. Про це не говорили хіба що перші місяці після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ. Головна перешкода до виборів – війна. Також постає питання про фінансування виборів.
У 2023 році Володимир Зеленський заявив, що хотів би у 2024 році провести президентські та парламентські вибори, але на це потрібні гроші. А під час війни із ними проблема. Скільки можуть коштувати вибори під час війни? Це ніхто не підраховував. Зеленський каже, що у мирний час на проведення виборів Президента України потрібно близько 5 млрд грн.
Зеленський сказав, що гроші насамперед потрібні на зброю, а не на вибори. За його словами, провести в Україні вибори під час війни буде можливо, якщо США та Євросоюз профінансують виборчу кампанію та голосування.
Також однією з головних проблем проведення виборів нового Президента України під час війни є те, що українське законодавство забороняє це робити. Згідно з українським законодавством, під час воєнного стану не можна проводити вибори Президента держави. Якби було ухвалено рішення про проведення президентських виборів під час війни, то довелося б вносити багато різних правок до законодавства.
Існує багато інших причин, чому вибори нового Президента України під час війни неможливі. Наприклад, незрозуміло, як у цьому випадку організувати голосування військовослужбовців (йдеться про тих, хто перебуває на фронті), а також українських біженців за кордоном (а їх кілька мільйонів). Також можуть виникнути проблеми з міжнародними спостерігачами за виборами. Навряд чи хтось із них захоче їхати на фронт для того, щоб спостерігати за виборами. Та й окупанти постійно обстрілюють цивільні об'єкти України, тобто практично неможливо забезпечити безпеку голосування.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1365 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1302 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1211 0 Влада