Глава МЗС Польщі висловився щодо ядерних погроз Кремля.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що Заходу не слід серйозно зважати на російські погрози ядерною зброєю у рішеннях щодо зняття обмежень на застосування Україною західної зброї.
Про це він сказав в інтерв’ю "Європейській правді" у Києві.
Сікорський зазначив, що з точки зору міжнародного права аеродроми дислокації стратегічної авіації РФ, з яких злітають носії ракет, що завдають ударів по Україні, можуть вважатися легітимною ціллю, навіть якщо вони у глибокому тилу.
Він сказав, що не розуміє зволікань зі зняттям обмежень для України на застосування західної зброї, попри воєнні злочини, які скоює Росія.
"Я чую від західних журналістів про "червоні лінії" Путіна і про путінські погрози ескалацією. Але ж у нас теж є свої червоні лінії, а про них чомусь ніколи не питають. А по-друге, я не думаю, що є щось таке, чого б Путін ще не робив, але зробить у відповідь на наші дії", – сказав Радослав Сікорський.
"Я би дуже здивувався, якби він виявився настільки божевільним, щоб почати війну з НАТО. Так саме його погрози про ядерну зброю також лишаються порожніми", – додав він.
Сікорський просить позбавити українських чоловіків соціальних виплат у державах ЄС
Також Сікорський висловив думку, що чоловіки-українці мобілізаційного віку не повинні були б отримувати соціальні виплати у країнах ЄС.
Очільник МЗС Польщі закликає західноєвропейські столиці переглянути підходи до допомоги українцям, щоби стимулювати чоловіків до повернення в країну.
Про це він заявив на панельній дискусії під час щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).
Радослав Сікорський заявив, що нинішня політика багатьох столиць ЄС шкодить обороноздатності та економічній стабільності України, оскільки пропонує економічні преференції для чоловіків мобілізаційного віку.
Міністр навів приклад Німеччини. "Зараз у Німеччині українці, які там перебувають під тимчасовим захистом, отримують значну допомогу", пояснив він, додавши, що за його інформацією йдеться про виплати, що перевищують 500 євро, а разом з компенсацією за житло може йтися про понад 1000 євро в місяць на людину, і це поширюється також на чоловіків. "Щось подібне у Нідерландах, не знаю напевно суми у Франції", – зауважив він.
"Є простий метод допомогти Україні – припиніть надавати допомогу українцям, які підлягають мобілізації. Переховування від призову – це не привід для фінансової допомоги. Просто припиніть їм платити", – закликав польський міністр, підкресливши, що Польща не надає подібної соціальної підтримки
Ініціатива польського міністра має підтримку Києва.
"Я підтримую ідею, яку висловив міністр Сікорський", – заявив очільник МЗС Андрій Сибіга, що виступав разом із ним на панельній дискусії.
Читайте також:
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- З 29 листопада на Закарпатті перекриють важливий переїзд: як це вплине на рух автотранспорту?
- Закарпатцям варто бути на сторожі: в області запрацювала ще одна система автоматичної фіксації порушень ПДР
- Графік відключень світла на 28 листопада, який декого потішить
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1375 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1318 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1226 0 Влада