1. Головна
  2. >
  3. Влада

Експеримент над Закарпаттям: в області хочуть змінити кількість важливих інстанцій

650
Влада Закарпаття

У Комітеті повернулися до ідеї 2022 року, яка в той час так і не була реалізована.

Експеримент над Закарпаттям: в області хочуть змінити кількість важливих інстанцій

Після того, як на основі досвіду укрупнення в Закарпатській області, підсумують результат, починаючи від конвою, авторозподілу судових справ та закінчуючи пошуком судових приміщень, ВРП зможе поступово розпочинати оптимізацію судів в інших областях.

Як відомо, наприкінці 2017 року в Україні почали обговорювати оптимізацію, тобто, укрупнення судів. В свій час суди висловили полярні думки стосовно цього процесу. Зокрема, незрозуміло, як це відобразиться на доступі громадян до правосуддя, чи готова до цього технічно система, з урахуванням, що так і не було запроваджено електронну форму судової справи і досі не введено авторозподіл справ в єдиному дата-центрі, який принцип буде застосований – суддя їде до суду, де розглядається певна справа, чи громадянин їде до суду, де знаходиться суддя, в якого перебуває його справа тощо, пише «Судово-юридична газета».

Як писало видання, у серпні 2022 року, новий етап процесу оптимізації судів мав розпочатися із Закарпатської області. Так, у Закарпатській області є 13 місцевих загальних судів. Втім, адміністративно-територіальна реформа, що відбулась у 2020 році, передбачає створення на території Закарпатської області лише 6 районів.

Концепція оптимізації місцевих судів, яка розроблялася спільними зусиллями Комітету Верховної Ради з питань правової політики, Ради суддів України та Державної судової адміністрації, на той час передбачала створення у Закарпатській області лише 5 судів:

Берегівський окружний суд (на базі Берегівського та Виноградівського районних судів)

Мукачівський окружний суд (на базі Мукачівського міськрайонного суду та Свалявського і Воловецького районних судів)

Тячівський окружний суд (на базі Тячівського та Рахівського районних судів)

Ужгородський окружний суд (на базі Ужгородського міськрайонного суду та Перечинського і Великоберезнянського районних судів)

Хустський окружний суд (на базі Хустського, Іршавського та Міжгірського районних судів)

Також передбачалося створити ще Рахівський окружний суд, однак у підсумку ініціатори процесу вирішили об'єднати його з Тячівським окружним судом.

В цих п'яти укрупнених судах мало працювати 107 суддів.

Як випливає з результатів нової дискусії стосовно оптимізації мережі судів України, у Комітеті поділяють ідею про те, щоб почати процес з Закарпатської області.

«Я підтримую ідею ухвалення єдиного Закону який оптимізує всю систему місцевих загальних судів України.
Але такий Закон повинен впроваджуватися поступово, з огляду на безпекову ситуацію починаючи з однієї з найменших за розмірами області — Закарпатської.
Після того як на її основі ми проаналізуємо отриманий досвід, починаючи від конвою, авторозподілу судових справ та закінчуючи пошуком судових приміщень, Вища рада правосуддя зможе поступово розпочинати оптимізацію судів в інших областях України. Лише у такий спосіб ми забезпечимо доступ громадян до правосуддя та надання якісних судових послуг» - зазначив голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов.

Читайте також: Голова Закарпатської ОВА отримав посаду в Офісі Президента: розпочалися великі ротації української влади

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber