1. Головна
  2. >
  3. Влада

Швейцарія на межі історичних змін: чи буде нейтралітет переглянуто через агресію Росії

110
Влада Світ

Швейцарія може переглянути свою традиційну політику нейтралітету через триваючу агресію Росії проти України.

Швейцарія на межі історичних змін: чи буде нейтралітет переглянуто через агресію Росії

Експертна група, що працювала над доповіддю з безпеки країни, пропонує зняти заборону на реекспорт зброї та поглибити зв'язки з НАТО і ЄС, як повідомляє УНН.

Оновлення Політики Нейтралітету

Згідно з інформацією Politico, експертна робоча група, до складу якої входять дипломати, високопосадовці та військові, рекомендує Швейцарії переглянути свою політику нейтралітету, яка зберігається з 1515 року. Після російського нападу на Україну, тиск на країну щодо перегляду її позиції зростає.

Пропозиції Експертів

Серед основних рекомендацій — зняття заборони на реекспорт зброї, що нині обмежує постачання озброєння країнам, що перебувають у стані війни. Це обмеження вже призвело до скорочення експорту зброї на 27% у 2023 році, що становило менше ніж 746 млн євро.

Нейтралітет також вплине на відносини Швейцарії з державами, які хочуть відправити в Україну зброю зі швейцарськими компонентами.

Подальші Кроки

Хоча експерти не пропонують відмову від нейтралітету чи приєднання до НАТО, вони закликають до поглиблення співпраці з Альянсом і ЄС у питаннях спільного навчання та захисту від балістичних ракет. Крім того, вони рекомендують підвищити витрати на оборону до 1% ВВП до 2030 року, оскільки зараз Швейцарія витрачає 0,76% ВВП на оборону.

Гібридна Загроза

Доповідь також підкреслює, що, хоча напад на Швейцарію малоймовірний, країна вже є об'єктом гібридної війни, включаючи дезінформацію, шпигунство та кібератаки. Експерти радять рухатися до концепції "глобальної оборони", що передбачає підготовку всього суспільства до можливих загроз, а не лише військових.

Швейцарія має до 2025 року підготувати нову стратегію безпеки, в основі якої можуть лежати ці рекомендації.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber