1. Головна
  2. >
  3. Влада

Ситуація критична: міністр фінансів попередив про серйозні проблеми для України

218
Влада Україна

Політичний аналітик назвав два варіанти завершення війни в Україні.

Ситуація критична: міністр фінансів попередив про серйозні проблеми для України

Міністр фінансів України Сергій Марченко зробив прогноз щодо тривалості війни та фінансових потреб країни на найближчі роки.

Україна готується до того, що активна фаза бойових дій триватиме і у 2025 році, що вимагає додаткового фінансування з боку міжнародних партнерів.

Про це міністр фінансів України Сергій Марченко розповів у інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, попередні прогнози, на яких базувалася програма співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), виявилися вже не актуальними.

"Коли готували програму, один з ключових параметрів визначав, що активна фаза війни діятиме до середини 24-го року. Як бачимо, цей прогноз не реалізувався," - повідомив міністр.

Ця ситуація створює додаткові виклики для формування збалансованого бюджету України на наступний рік. За словами Марченка, наявних на сьогодні запевнень від міжнародних партнерів недостатньо для подання збалансованого бюджету на 2025 рік.

"Зараз ми постійно проговорюємо з нашими партнерами, що нам потрібно додаткове фінансове запевнення, тому що війна буде продовжена у 2025 році і нам потрібно мати буфер", - наголосив міністр фінансів.

Говорячи про конкретні цифри, Сергій Марченко оцінив додаткові фінансові потреби України на 2025 рік у 12-15 мільярдів доларів США. Він підкреслив, що ця оцінка повністю відповідає поточним дискусіям з МВФ.

Нагадаємо, на думку журналіста та політичного аналітика Віталія Портникова, Україна може зараз укласти мир із Росією, якщо вона капітулює, але потім все одно повинна готуватися до нападу з боку ворога. За словами Портникова, існують два сценарії завершення війни – південно-корейський і в'єтнамський.

“Південно-корейський — це коли створюється лінія розмежування. Ніхто нікого не питає, погоджуєтеся ви на поступки, не погоджуєтеся. Просто там, де стоять армії, є лінія розмежування, яка може існувати 100 років. Південних корейців теж ніхто не питав, чи вони погоджуються на територіальні поступки. І на те, щоб в Пхеньяні були комуністи, вони не погоджувалися — просто така лінія розмежування існує. Вони і досі не погоджуються. От так країна і живе: з ракетами, з обороною, з американською підтримкою. Знаючи, що війна може в будь-який момент знову спалахнути”, — розповів Віталій Портников.

Південно-в'єтнамський варіант — це підписання мирної угоди.

“Це мирна угода, а потім через два роки ворог приходить і всіх добиває. І у вас є два-три роки просто щоб закінчити свої справи на території, яка є територією ризику. Обіцяли ж одне, а зробили фактично зовсім інше. Ну але, знову ж таки, населення саме вже було готове до цього. Більшість населення південного В'єтнаму просто залишилася на своїх місцях. А Сайгон, який зараз називається місто Хошемін, — півтора мільйони людей виселили. Так що, кияни, привіт. Не все так просто може бути в вашому житті”, — каже Віталій Портніков.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber