1. Головна
  2. >
  3. Влада

Секретний план Пентагону: Арктика під загрозою

165
Влада Світ

США планують розширити свою військову готовність та спостереження в Арктиці у відповідь на підвищений інтерес Китаю і Росії до цього регіону та нові ризики, спричинені кліматичними змінами. Про це йдеться у новому звіті Пентагону.

Арктика стає більш доступною як з економічного, так і з військового боку через танення льоду, що вимагає додаткових заходів для запобігання її перетворенню на вразливе місце, як повідомляє Хвиля

Серед пріоритетних заходів — покращення нагляду за великим регіоном, дослідження космічних систем попередження про ракетні загрози, посилена координація в рамках НАТО та з Канадою через Командування аерокосмічної оборони Північної Америки, а також покращення супутникового зв'язку та обміну даними.

Пентагон також наголошує на важливості покращення моделювання та прогнозування швидкозмінного середовища для підготовки до можливих бойових дій в умовах, що постійно змінюються. Особливу увагу приділено "зростаючому зближенню" між Китаєм і Росією, двома головними конкурентами США у сфері національної безпеки.

Танення арктичних льодовиків відкриває нові судноплавні шляхи та привертає підвищений інтерес і активність як з боку Китаю, так і з боку Росії. Китай стає дедалі потужнішим стратегічним конкурентом, здатним змінювати міжнародний порядок, тоді як Росія продовжує загрожувати безпеці й стабільності в регіоні.

Вторгнення Росії в Україну ізолювало її від семи інших арктичних країн, які зараз є членами НАТО, і зробило її більш залежною від Китаю, який переслідує свій власний порядок денний в Арктиці. Північноамериканські та європейські арктичні країни зіткнулися з новими загрозами, такими як глушіння GPS та ймовірні шпигунські повітряні кулі.

Китай експлуатує в регіоні три криголами для проведення як цивільних, так і військових досліджень, а також випробовує безпілотні підводні апарати та літаки, придатні для польотів в полярних умовах. Росія продовжує інвестувати в нову військову інфраструктуру та відновлювати об'єкти радянської епохи в регіоні, включаючи розміщення свого Північного флоту на Кольському півострові разом із балістичними ракетами підводних човнів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber