1. Головна
  2. >
  3. Влада

Підписано історичний Український договір: НАТО та союзники координуватимуть допомогу Україні

75
Влада Україна

11 липня на полях саміту НАТО у Вашингтоні був підписаний історичний Український договір (Ukraine Compact), який сприятиме координації та прискоренню допомоги Україні в сфері безпеки.

Підписано історичний Український договір: НАТО та союзники координуватимуть допомогу Україні

Як повідомляє УНІАН.

Документ, опублікований на сайті Європейської комісії, підписали Європейський Союз і ще 21 держава: Сполучені Штати Америки, Бельгія, Канада, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція та Сполучене Королівство.

Основна мета договору

Як зазначено на сайті Єврокомісії, договір спрямований на координацію та прискорення колективних зусиль для задоволення всебічних потреб України у сфері безпеки.

"Цим договором ми заявляємо про наш незмінний намір і зобов'язання забезпечити Україні можливість успішно захищати свою свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність сьогодні та стримувати акти агресії в майбутньому", – йдеться у повідомленні.

Основні зобов'язання сторін

  1. Підтримка оборонних потреб України:
    • Продовження надання допомоги у сфері безпеки та підготовки.
    • Надання сучасної військової техніки.
    • Оборонно-промислова та економічна підтримка через двосторонні та багатосторонні механізми, включаючи Українську оборонну контактну групу, Програму НАТО з надання допомоги та Місію ЄС з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine).
  2. Розбудова Збройних Сил України:
    • Прискорення зусиль з розвитку майбутніх Збройних Сил України.
    • Проведення наради на рівні міністрів оборони протягом 6 місяців для затвердження дорожніх карт щодо розвитку Збройних Сил до 2027 року, з координацією з НАТО та Місією ЄС.
  3. Швидка реакція на можливу агресію:
    • У разі нового збройного нападу Росії на Україну, сторони зобов'язуються швидко і колективно визначити наступні кроки на підтримку України, включаючи надання швидкої і сталої допомоги у сфері безпеки та накладення на Росію економічних та інших штрафів.

Дотримання зобов'язань

"Ми маємо намір дотримуватися цих зобов'язань з непохитною рішучістю, використовуючи багатосторонню архітектуру безпеки, яка підтримує Україну, згідно з нашими національними законами та політикою безпеки і оборони", – зазначено у публікації.

Підписанти планують виконувати ці зобов'язання в міру того, як Україна продовжуватиме свій шлях до майбутнього членства в ЄС, НАТО та ширшої євроатлантичної спільноти. Інші країни, які бажають зробити свій внесок у забезпечення вільної, демократичної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цього договору після укладення відповідних двосторонніх угод з Україною у сфері безпеки.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber