У Міноборони розповіли, яке співвідношення добровольців і мобілізованих у ЗСУ.
Мобілізаційний потенціал в Україні становить щонайменше 5-6 млн чоловіків. Однак від ЗСУ немає запиту на мобілізацію їх усіх.
Про це нардеп, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив у Мережі.
"За різними оцінками (як нашими, так і в ЗМІ) в Україні мобілізаційний потенціал становить мінімум 5-6 млн чоловіків. Чи був у нас запит на мобілізацію їх всіх? – Ні. Відповідно, стоїть питання щодо того, хто не має бути мобілізований", – йдеться в заяві народного обранця.
Він також вказав, що голосував за закон про мобілізацію, тому що це був запит військових. За словами Наталухи, всі запити армії були виконані, водночас звернувши увагу, що військові потреби нероздільні з економікою.
"Ця війна – війна людських ресурсів проти ефективності. Ефективність економіки – одна з її складових. Без працюючої економіки нам не перемогти. Звісно, можна сказати, що інженер-конструктор куди важливіший у ролі штурмовика, ніж розробник передового оборонного стартапу (так, це реальний приклад), але це буде брехнею", – йдеться в дописі нардепа.
Він пояснив, що "ніхто не збирається бронювати 100% чоловіків", і вказав, що "це неможливо навіть технічно".
"Та і мета – не врятувати всіх від війни, а передбачити безперебійну роботу лише критичних працівників. Мова йде лише про певний відсоток", – додав Наталуха.
Нагадаємо, напередодні Наталуха повідомив, що в Раді зареєстрували законопроєкт №11331 "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки", у якому, зокрема, закладена концепція "економічного бронювання".
Станом на травень 2024 року співвідношення добровольців та мобілізованих, які приєднались до Сил оборони України, становить один до трьох.
Про це повідомляє Міністерство оборони України у середу, 12 червня.
Під час конференції «Міноборони і партнерство з громадськістю: співпраця, досягнення, виклики» заступниця міністра оборони Наталія Калмикова акцентувала на важливості стратегії, яка передбачає призначення військовослужбовців на посади відповідно до їхньої фаховості та компетенції.
Вона зазначила, що у ЗСУ зараз впроваджуються системні зміни, створюється нова система кадрової політики, а також розвивається мережа рекрутингових центрів.
За її словами, таких центрів в Україні налічується вже 22. Водночас цього тижня планується відкриття ще трьох.
«Станом на травень співвідношення добровольців та мобілізованих, які прийшли до армії, становить один до трьох. Це говорить, що в нас залишається потенціал захищати Україну», — наголосила Калмикова.
Читайте також:
- Ціль на новітні "гіганти" у горах: що запустили в одній із громад Закарпаття й чи це врятує місцевих жителів?
- "Сховалися" від мобілізації: які "сюрпризи" чекають на чоловіків за кордоном
- Закарпатські посадовці ризикнули державними мільйонами: космічні суми відправились "на вітер"
- Ужгородський районний ТЦК очолить новий керівник: у регіоні відбулися серйозні кадрові перестановки (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1174 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1120 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1038 0 Влада