1. Головна
  2. >
  3. Влада

Надія на мир: Радбез ООН підтримує план Байдена щодо Гази

46
Влада Світ

10 червня Рада безпеки ООН висловила підтримку плану, який був висунутий президентом США Джо Байденом, з метою припинення війни в Газі.

Надія на мир: Радбез ООН підтримує план Байдена щодо Гази

План включає в себе негайне припинення вогню між Ізраїльською армією оборони та ХАМАС, а також визволення заручників, як повідомляє Oboz.ua.

Рішення було прийнято 19 червня на засіданні. 14 з 15 членів Ради безпеки проголосували за резолюцію, яка закликає Ізраїль та ХАМАС прийняти план без зайвих умов. Представник Росії утримався.

Лінда Томас-Грінфілд, постійна представниця США при ООН, заявила, що Радбез відправив ХАМАС відповідне повідомлення - прийняти цю угоду. Вона зазначила, що бої можуть припинитися вже сьогодні, якщо ХАМАС виконає це.

Ізраїль вже заявив, що він згоден з пропонованими умовами.

Ця резолюція не має обов’язкового характеру, але має на меті посилити тиск на обидві сторони, щоб вони позитивно відгукнулися на пропозицію.

План, представлений Байденом у червні, складається з трьох етапів. Перший етап передбачає обмін заручниками та ув’язненими палестинцями в Ізраїлі, а також тимчасове припинення вогню в Газі на шість тижнів.

“Палестинське цивільне населення повернеться до своїх будинків у всіх районах Гази, включаючи північ; гуманітарна допомога збільшиться: 600 вантажівок щодня будуть доставляти допомогу в Газу”, - пояснив президент США.

На другому етапі планується повне звільнення заручників, повне припинення бойових дій та повне виведення ізраїльських військ з Гази.

На останньому етапі планується розробка міжнародного плану відновлення територій, які постраждали від масштабних руйнувань під час операції ЦАХАЛ. Водночас ХАМАС буде зобов’язаний передати Ізраїлю тіла загиблих заручників.

Раніше було повідомлено, що Ізраїль прийняв пропозицію президента США Джо Байдена про припинення вогню в Газі, хоча вважає цей план недосконалим. Радник прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу з питань зовнішньої політики Офір Фальк заявив, що є багато деталей, які потребують додаткової розробки.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber