1. Головна
  2. >
  3. Влада

Постійний представник України при ООН: "Росія вбиває українців"

125
Влада Світ

Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН, акцентував увагу на тому, що використання терміну “українська криза” для опису війни, яку Росія розпочала проти України, є некоректним та невірним.

Постійний представник України при ООН: "Росія вбиває українців"

Попри це, деякі члени Ради безпеки ООН продовжують використовувати цей термін для опису агресії РФ проти України.

Кислиця висловився на цю тему під час засідання Радбезу ООН у п’ятницю, 7 червня, повідомляє “Oboz.ua”. Він заявив, що Росія вбиває українців, оскільки має на меті знищити українську державність і витерти українську націю з обличчя землі.

“Україна, її народ, навколишнє середовище та інфраструктура найбільше постраждали від цієї агресивної війни, яка є наслідком російської кризи. Однак, вже більше двох років ми продовжуємо чути в цій залі – “українська криза”, “українська криза”… замість того, щоб говорити про міжнародний збройний конфлікт”, - підкреслив дипломат.

Він нагадав, що в міжнародному гуманітарному праві розрізняють два види збройних конфліктів: міжнародні (між двома чи більше державами) та неміжнародні (між урядовими силами й неурядовими збройними групами або тільки між такими групами). Постпред закликав колег припинити використовувати евфемізми, які приховують відповідальність країни-агресора.

Рада безпеки є головним міжурядовим органом ООН, уповноваженим підтримувати міжнародний мир і безпеку, наголосив він.

“Це не семінар експертів, журналістів чи широкої громадськості, де вони змагаються у вигадуванні нових слів”, - резюмував Кислиця.

Раніше заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд назвав заяви Росії про те, що “війна затягується через надання допомоги Україні, а не через її власну агресію”, нещирими та цинічними.

Він наголосив, що РФ не змогла б продовжувати війну в Україні без зовнішньої підтримки з боку Північної Кореї, Ірану та Китаю.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber