1. Головна
  2. >
  3. Влада

НАТО та Україна: три ключові питання, які змінять все

122
Влада Світ

На саміті НАТО у Вашингтоні керівники країн-членів зосередять свою увагу на трьох важливих питаннях, що стосуються України.

НАТО та Україна: три ключові питання, які змінять все

Однак, обговорення не будуть включати питання про її вступ до НАТО та можливі терміни цього процесу.

За інформацією “Європейської правди”, адмірал Роб Бауер, голова Військового комітету НАТО, у своєму інтерв’ю The Washington Post зазначив, що на саміті будуть розглянуті три аспекти підтримки України. Перший з них включає “місію” наближення Києва до членства в НАТО, яка включає чотири складові:

  • координація всіх форм навчання українських військових;
  • координація військової допомоги серед членів НАТО;
  • постачання військової допомоги через логістичні вузли;
  • обговорення майбутнього Збройних Сил України після війни.

Бауер наголосив, що перші три пункти вже виконуються Контактною групою з питань оборони України (формат “Рамштайн”), яка працює під егідою США.

“Але якщо ці зусилля 50 країн будуть координуватися через НАТО, це буде важливим кроком до більш тісної співпраці між Україною і НАТО”, - висловився Бауер.

Друге ключове питання, що стосується України на саміті, за словами голови Військового комітету, пов’язане з забезпеченням стабільного фінансування військової допомоги Києву, “а не щомісячна дискусія”.

“І третій елемент - це новий спільний аналітичний і тренувальний центр у Польщі (JATEC), який буде створений для того, щоб ми разом з Україною і НАТО винесли правильні уроки з війни в Україні”, - підсумував він.

Однак Бауер попередив, що питання про вступ України до НАТО та часові рамки цього процесу у Вашингтоні не будуть обговорюватися, оскільки наразі неможливо передбачити кінець війни в Україні.

Нагадаємо, обговорення стосуються переходу до НАТО тієї координаційної роботи з підтримки України, яку досі здійснювали у форматі “Рамштайн” під керівництвом США, через непередбачуваність подальшої політики Штатів у разі перемоги Дональда Трампа. Про нову програму планують домовитися на саміті у Вашингтоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вірить у схвалення на саміті НАТО нової системи фінансування оборони України на 40 млрд доларів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber