1. Головна
  2. >
  3. Влада

Різке видалення документів міноборони РФ: країни НАТО бурхливо відреагували

152
Влада Світ

Плани Міністерства оборони Росії щодо зміни кордонів та територіальних вод у Балтійському морі, які викликали гостру реакцію в Литві та Фінляндії, були видалені з офіційного веб-сайту без пояснення.

Різке видалення документів міноборони РФ: країни НАТО бурхливо відреагували

Як повідомляють Факти

За інформацією Bloomberg, документ, який був опублікований для обговорення громадськістю, було видалено у середу.

В документі говорилося, що Міністерство оборони Росії планує змінити координати точок, які використовуються для визначення територіальних вод Росії, і як обґрунтування “пропозиції” наводилося посилання на документ 1985 року, прийнятий Радянським Союзом.

Перед видаленням документа, три основні російські новинні канали опублікували заяву “військово-дипломатичного джерела”, в якій вони заперечували, що Москва має будь-які плани щодо перегляду державного кордону в районі Балтійського моря або щодо перегляду своїх територіальних вод. Вони не пояснили, чому було опубліковано цей документ.

Балтійські сусіди Росії різко відреагували на публікацію документа. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков пізніше спростував наявність якихось політичних намірів, хоча і не відмовився від документа, заявивши, що Росія зобов’язана зробити “відповідні кроки” для забезпечення своєї безпеки.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс написав у Twitter, що Росія “намагається посіяти страх, невпевненість і сумніви у своїх намірах у Балтійському морі”. За його словами, це “очевидна ескалація проти НАТО і ЄС, і на неї має бути дана належна жорстка відповідь”.

Цей крок відбувся на фоні зростаючої напруженості між Кремлем і Організацією Північноатлантичного договору після того, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року спровокувало найбільший конфлікт в Європі з часів Другої світової війни.

Пройшло трохи більше року з моменту вступу Фінляндії до НАТО і менше ніж три місяці після того, як Швеція приєдналася до альянсу, зміцнивши оборону Європи на Балтійському морі у відповідь на агресію Росії.

Як заявив Пєсков, “тут немає нічого політичного, хоча політична ситуація серйозно змінилася”. За його словами, ескалація напруженості в Балтійському регіоні “вимагає від наших профільних відомств відповідних кроків щодо забезпечення нашої безпеки”.

Хоча Міноборони РФ не уточнило, які пункти буде змінено або як буде змінено кордони, воно заявило, що цей крок торкнеться материкової частини країни та островів у Балтійському морі. Зокрема, це може торкнутися Фінської затоки і прикордонної зони навколо Калінінградської області – російського ексклава, що є сусідами з Литвою і Польщею.

Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що Конвенція ООН з морського права визначає, як прибережні держави визначають свої морські райони, і Росія повинна слідувати цій хартії як країна, що підписала її.

– Сіяти смуту – це частина гібридного впливу. Фінляндія не буде збита з пантелику, – заявила вона у своєму пості у Twitter.

Валтонен, виступаючи пізніше перед журналістами, заявила, що її країна виходитиме з того, “що це звичайна перевірка координат”, що дозволено статутом ООН. За її словами, Фінляндія продовжуватиме “стежити за ситуацією і спробує з’ясувати офіційно, у чому річ”, але “наразі немає жодних підстав для спекуляцій”.

Читайте також: Стати ворогом України за звичайні сумніви: спікер ВРУ зробив гучну заяву (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber