1. Головна
  2. >
  3. Влада

“Я хотів би всіх порадувати, але це неправда”: голова «Укренерго» розповів чи будуть “блекаути” влітку (ВІДЕО)

1977
Влада Україна

Експерт припускає, що якщо літо буде спекотне та обстріли триватимуть, то відключень електроенергії стане значно більше.

“Я хотів би всіх порадувати, але це неправда”: голова «Укренерго» розповів чи будуть “блекаути” влітку (ВІДЕО)

Потепління дещо знизило, але повністю не змогло компенсувати значний дефіцит в українській енергосистемі. Про це в ефірі «Суспільного» сказав голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. 

«Відключень дійсно стало менше. Але дефіцит ще значний і на вечірні години ми змушені вводити графіки відключень, щоб збалансувати систему. Навіть досить серйозні обсяги імпорту увечері не допомагають повністю усунути дефіцит, створений російськими атаками», - розповів керівник «Укренерго».

Він пояснив, що відновлення пошкоджених електростанцій займає не дні й не тижні. Це місяці, а для деяких енергоблоків – і роки на відновлення. 

«Очікувати, що у нас буде якесь стрімке збільшення генерації в енергосистемі в найближчі тижні – не варто. Найближчі місяці дефіцит буде зберігатися. І час від часу він буде досягати таких значень, що імпортом і аварійною допомогою його не можна буде перекрити. Тому до відключень треба бути готовими. Це не є блекаути, це контрольовані відключення, які ми, як оператор, застосовуємо для того, щоб зберегти цілісність енергосистеми. 
Що можемо зробити ми з вами? Прямо зараз – ми можемо більш ощадливо намагатись споживати електроенергію, не вмикати зайві електроприлади. Це на рівні домогосподарств, на рівні наших українських родин. А на рівні підприємств – також треба знаходити ті заходи, які можуть зменшити енергоспоживання підприємств із мережі», - підкреслив Володимир Кудрицький. 

Також під час ефіру він розповів про таке:

-Що очікує споживачів взимку;

- Яким може бути найгірший сценарій опалювального сезону;

- Чи є загроза блекауту.

Читайте також: Відчують бідні й багаті: закарпатцям доведеться платити рекордну суму за електроенергію

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber