1. Головна
  2. >
  3. Влада

Високопосадовці США пояснили, чи можуть ЗСУ використовувати американську зброю для ударів по Росії

401
Влада Світ

Голова Пентагону Остін погодився, що Україна має застосовувати надане озброєння у ближньому бою.

Високопосадовці США пояснили, чи можуть ЗСУ використовувати американську зброю для ударів по Росії

Високопоставлені американські чиновники уточнили, як Україна може використовувати американську зброю, яку їй надали.

За повідомленням кореспондента УНІАН, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун та міністр оборони США Ллойд Остін висловилися на брифінгу після засідання Контактної групи з питань оборони України (“Рамштайн-22”), яке проходило у віртуальному форматі.

Брауну задали питання, чи погоджується він з думкою, що українці повинні використовувати американську зброю для атаки на російські війська, розташовані на території РФ біля кордону з Харківською областю.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США відзначив, що США зосереджуються на підтримці України так, щоб ЗСУ могли впливати на хід ближнього бою.

“Ми слідкуємо за ситуацією навколо Харкова. Я не буду говорити публічно, що я можу порадити (українцям - УНІАН)”, - зазначив Браун.

Він додав, що оскільки підтримка України триває, він продовжить співпрацю з Остіном, оскільки США дають рекомендації щодо подальших дій: “Але головне - це використання спроможностей, які ми надаємо, у ближньому бою”.

Він також зазначив, що Україна може використовувати американську зброю на своїй території, включаючи окупований Крим.

Міністр оборони США Остін погодився з цими висловлюваннями: “На мою думку, їхня увага повинна бути зосереджена на ближньому бою”.

При цьому Браун впевнений, що ракети ATACMS, які США надали Україні, не використовуються для атаки на території Росії, а лише на території України.

Раніше Bloomberg повідомляло, що США не дозволяють Україні атакувати територію Росії американською зброєю. Однак, Києву потрібен такий дозвіл, щоб зупинити наступ росіян на Харків та деякі східні регіони. Видання зазначає, що Росія почала наступ на Харків, хоча окупація міста малоймовірна. Але цей наступ показує ціну, яку Україна платить через затримку США у затвердженні допомоги. Також це підкреслює абсурдність обмежень США, які заважають Києву боротися з Росією на її території.

Тим часом, державний секретар США Ентоні Блінкен у Києві заявив, що Україна повинна сама вирішувати, як відстоювати свою свободу у війні з Росією. Однак, держсекретар каже, що США не заохочували Україну завдавати ударів по території РФ.

Читайте також: Навіть орел не хоче на війну: цікава історія від біологів сколихнула інтернет 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber