Який розмір допомоги по малозабезпеченості. Як визначити прожитковий мінімум для сім'ї та чи можна подати заяву на допомогу онлайн.
Про це пише Дзеркало тижня.
Чи призначається допомога по малозабезпеченості безробітним
- є особою з числа ВПО і не працює або не сплатила / за неї не сплачено ЄСВ протягом періоду, за який враховуються доходи;
- та/або повернулася після міграції/тривалого перебування за кордоном, не перебуває на обліку як ВПО і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ і яка звертається за призначенням допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.
Який розмір допомоги по малозабезпеченості. Як визначити прожитковий мінімум для сім'ї та чи можна подати заяву на допомогу онлайн
- органу соціального захисту населення;
- виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної ОТГ;
- центру надання адміністративних послуг.
За який період враховується дохід сім'ї та на який період призначається допомога
Навіть під час війни, українці можуть отримувати пенсії та соціальні виплати. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» відповіли на популярні питання стосовно допомоги малозабезпеченим.
За загальним правилом, працездатні члени сім'ї повинні бути працевлаштовані / зареєстровані в центрі зайнятості/ навчатися/доглядати за дитиною до трьох років тощо.
Однак, на період воєнного часу діє виняток: державна соціальна допомога призначається на один шестимісячний період, якщо у складі сім'ї є особа працездатного віку, яка:
Фіксованого розміру немає. Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.
Залежно від складу сім'ї. Наприклад, для сім'ї, яка складається з матері, батька та двох дітей 3 і 7 років, прожитковий мінімум у 2024 р.: 3028 +3028 (прожитковий мінімум для працездатних осіб) + 2563 (прожитковий мінімум для дітей до 6 р.) + 3196 (прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 р.) = 11 815 грн.
Сума допомоги по малозабезпеченості для такої сім'ї становитиме різницю між цим числом та сукупним доходом сім’ї.
Зараз така можливість технічно не реалізована.
Для призначення допомоги уповноваженому представнику сім'ї необхідно звернутися за місцем зареєстрованого / задекларованого проживання до:
Документи можна подати як під час особистого відвідування, так і направити поштою.
При розгляді питання про призначення допомоги береться до уваги середньомісячний сукупний дохід сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців перед місяцем звернення або два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення.
Допомога призначається на 6 місяців з можливістю повторного звернення за її призначенням. Відповідно до Постанови Кабміну від 27.12.22 р. № 1460 з моменту запровадження воєнного стану строк раніше призначеної допомоги автоматично продовжується особам, які проживають на території громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ відповідно до Переліку. У разі завершення бойових дій або тимчасової окупації виплата автоматично продовжується у поточному та наступному місяці.
Читайте також: Апокаліптичні кадри стали реальністю: міста стали помаранчевими від пилу із Сахари (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте також:
- Троє закарпатців відкрито обкрадали державу: у регіоні "накрили" організоване злочинне угруповання (ФОТО)
- Антивірусний продукт на вагу золота: українці запасаються найпопулярнішим овочем, вартість якого стрімко росте
- Не блекаутом єдиним, а й "штрафним ударом": до чого слід готуватись кожному жителю?
- Дрова поза законом? Новий закон викликає страх серед тих, хто зберігає дрова!
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 945 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 910 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 835 0 Влада