Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною, - міністр МЗС.
Українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку. Про призупинення прийому громадян призовного віку Суспільному повідомили в дипустанові. Як згодом повідомили в "Паспортному сервісі", через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ.
Відповідне оголошення оприлюднили на фейсбук-сторінці Центру обслуговування громадян "Паспортний сервіс".
"На жаль, через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ. Подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі", — йдеться у повідомленні.
При цьому видача паспортів можлива для дітей до 12 років, у звʼязку з відсутністю необхідності біометричної верифікації, повідомили у "Паспортному сервісі".
Там додали, що закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП Документ.
Також зранку 23 квітня стало відомо, що паспортний сервіс для українців в Празі призупинив видачу готових документів. Про це інформує сайт українського часопису в Чехії gromada.cz.
"Нині призупинений прийом громадян призовного віку. Зараз ми чекаємо вказівки від Міністерства закордонних справ. Тобто чоловіків від 18 до 60 років. Зараз просто тимчасово призупинений їхній прийом. Зараз розробляються механізми, які будуть відповідно діяти до того закону про мобілізацію. Наразі чекаємо", — розповів раніше співробітник консульства в коментарі Суспільному.
Генеральне консульство України у Барселоні повідомило, що теж призупинило "отримання заяв на вчинення консульської дії" для чоловіків призовного віку.
Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення.
чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна. Крім того, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно. Невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та після набрання ним чинності. — Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 23, 2024
Як це виглядає зараз:
Напередодні видання "Дзеркало тижня" опублікувало копію наказу, що опинився у розпорядженні журналістів. Зазначалося, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.
У документі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги йшлося про те, що Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку.
Наразі ЗМІ намагаються зв'язатися з іншими консульствами, щоб з'ясувати ситуацію з прийомом громадян призовного віку. А також отримати коментар від Міністерства закордонних справ України.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт №10449 про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію.
16 квітня закон підписав голова Верховної ради Руслан Стефанчук, а згодом документ підписав і президент Володимир Зеленський.
Читайте також: Від сьогодні для чоловіків діють жорсткі обмеження: усі без винятку консульства припинили надавати українцям послуги за кордоном
Читайте також:
- Закарпаття "візьме в лапи" арктичний холод: в яких районах буде сильний мороз найближчими днями?
- По Україні готуються запускати ядерну зброю: Путін підписав шокуючий документ - що далі?
- Українцям приготуватися: Верховна Рада прийняла основний фінансовий документ на 2025 рік
- В одній з громад Закарпаття відновлють важливу інфраструктуру: що відомо (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1344 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1275 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1181 0 Влада