1. Новини Закарпаття
  2. >

"Такі розваги погано впливають на природу": у ВР підтримали новий законопроєкт

31.03.2024 11:18 Влада ВАЖЛИВО

У Раді подано законопроект, що може викликати негативну реакцію серед джиперів та фанатів екстріму.

У Раді подано законопроект, що може викликати негативну реакцію серед джиперів та фанатів екстріму.

Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування підтримав та рекомендував парламентарям прийняти за основу урядовий законопроект. Цей законопроект спрямований на збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду від негативного впливу транспорту. Інформацію про це оприлюднили на урядовому порталі 28 березня.

Парламентський комітет Верховної Ради підтримав урядовий законопроект, який стосується внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України”. Ці зміни спрямовані на забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Про це інформацію оприлюднив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець на своїй сторінці у Facebook.

«Розваги на джипах, квадроциклах та багі у заповідниках негативно впливають на природу. Це призводить до деградації рослинного та ґрунтового покриву, загибелі тварин і забруднення навколишнього середовища хімічними речовинами, шумом та вібраціями. Особливо це стає проблемою у період масового розмноження тварин»,- наголошує Руслан Стрілець.

Уряд зауважує, що деякі країни Європи забороняють в’їзд у ліси на особистому транспорті, що є стандартною практикою для ЄС, до якої Україна прагне долучитися. Необхідно не лише встановити відповідне законодавство, але й забезпечити його строге виконання.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України представило нові підходи до міжнародних автобусних пасажирських перевезень, які спрямовані на покращення якості обслуговування пасажирів та створення сприятливих умов для легального бізнесу.

Дослідження, проведене за підтримки міжнародних партнерів, показало, що приблизно чверть міжнародних перевезень здійснюються нелегально. Це ставить під загрозу безпеку пасажирів, а також призводить до втрати близько 500 мільйонів гривень річно для державного бюджету. Першим кроком у реформі цієї сфери є цифровізація сервісів та послуг, а також внесення змін до нормативно-правової бази.

Читайте також:  Тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня 2024 року: що варто знати