Українці нерідко скаржаться на завищені суми в платіжках за електроенергію.
Вже чимало подібних скарг надійшло до Антимонопольного комітету. Зрештою експерти зважили на таку тенденцію та пояснили, як уникнути сплати неіснуючих боргів за світло.
Відповідна інформація з'явилась на порталі Мінфін. У публікації зазначається, що компанії-постачальники готові до "мирного" вирішення подібних непорозумінь. Принаймні, про це повідомляють їхні представники. Та на практиці це не завжди вдається. Особливо, зважаючи на велику кількість невдоволених клієнтів.
Як повідомляють у компанії ДТЕК, важливою є саме своєчасна передача споживачами показань лічильника. Відомості про нараховані кіловати потрібно передавати протягом останніх двох днів поточного місяця або у період перших трьох днів наступного. В такому разі сума у платіжці відповідатиме саме кількості спожитої електрики. В іншому випадку, рахунок буде сформовано з урахуванням середньодобового споживання.
"Якщо в будинку клієнта у квартирі, де ніхто не проживає, встановлено автоматичну систему обліку електричної енергії (АСКОЕ), то оператор системи розподілу бачить, що споживання не відбувається. І тоді в рахунку такий клієнт бачить 0 грн до сплати. Але якщо такої системи немає, то дізнатися, чи споживається, чи ні, якщо клієнт про це не поінформував, оператор системи розподілу не може", - пояснюють в компанії Yasno.
Аби не довелось сплачувати рахунки за електрику у порожній квартирі, потрібно виконати декілька простих кроків.
Перш за все, варто від'єднати від електромережі всі прилади і щомісяця передавати одні й ті самі останні зафіксовані показання електролічильника. Не зайвим буде також звернутися до оператора системи розподілу щодо тимчасового відключення помешкання від електромережі.
Проте варто враховувати, що в такому випадку доведеться заплатити додаткові кошти за послуги як з відключення, так і з підключення світла. Водночас енергетики повертатимуть електрику до оселі у містах протягом трьох днів, а у сільській місцевості період очікування на таку послугу може тривати до п'яти днів.