Питання демобілізації важливе, адже багато захисників стоять на захисті від початку повномасштабного вторгнення, та мають контузії та навіть поранення, з якими продовжують захищати Україну.
У Верховній Раді готують зміни до законопроєкту про мобілізацію. Запропоновано демобілізувати українських військових не через 36, а через 18 місяців служби у ЗСУ. Тому що три роки – це надто великий термін, пише espreso.tv.
У парламенті тривають дискусії щодо нової законодавчої ініціативи Кабміну. Йдеться про проєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації. ВРУ підтримала його 7 лютого у першому читанні. Наразі депутати активно обговорюють питання демобілізації – воно виявилося одним з найбільш спірних.
Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань соцполітики та прав захисту ветеранів Михайло Цимбалюк. Народний обранець від "Батьківщини" назвав термін служби у 36 місяці надто довгим. На думку депутата, треба скоротити його вдвічі.
"Ми пропонуємо 18 місяців, якщо 12 з них боєць перебував у зоні бойових дій. Це буде справедливо. І ротація – за який період. А для цього потрібна певна кількість людей, щоб можна було ротувати ті підрозділи, які сьогодні на території виконання бойового завдання могли відходити на відпочинок, мати право відновитися та відпочити", – додав він.
Цимбалюк також наголосив на важливості демобілізації строковиків. Він із колегами вимагає негайно відправити їх додому. Чоловіки прослужили кілька років, хоча мали звільнитися зі служби через 12 місяців. Деякі з них можуть підписати контракт і продовжувати захищати Батьківщину, а в інших з'явиться право та можливість влаштувати цивільне життя.
Також обговорюється питання мобілізації викладачів. Михайло Цимбалюк вважає, що викладачі без вченого звання та ступеня докторанти на контрактній формі навчання повинні мати відстрочку від служби.
Слід вирішити й проблему з мобілізацією чоловіків, що доглядають близьких, у яких інвалідність. Таким людям треба визначити, хто їм допомагатиме. Це може бути близький родич – і цю норму слід закріпити у законі.
Нагадаємо, що Генштаб зробив запит на мобілізацію ще півмільйона українців. Однак президент Володимир Зеленський розкритикував цю ідею. Він підкреслив, що додатковий заклик такої кількості чоловіків потребує великих коштів, а ми не маємо зайвих грошей. Потрібно особливо ретельно підходити до питань витрат.
Відомо, що воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили до 13 травня 2024 року.
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Мобілізація й випадки порушень у Закарпатській області: що відбувалось у регіоні й чому люди виходили з вилами?
- Буде сніжно і вдарить "мінус": де влупить мороз вже найближчими днями?
- З 19 грудня діє новий закон: в Україні каратимуть за слова, жести й рухи тіла /ВІДЕО
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 2307 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 2253 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 2204 0 Влада