1. Головна
  2. >
  3. Влада

Перерахунок за комуналку проводитимуть за новими правилами: рішення Кабміну

166
Влада Закарпаття

В Україні з’явився оновлений офіційний порядок перерахунку вартості комунальних послуг. Він зачіпає не всі послуги ЖКГ, а лише водопостачання, теплопостачання та вивіз сміття.

Перерахунок за комуналку проводитимуть за новими правилами: рішення Кабміну

Відповідний документ затвердив Кабінет міністрів України на засіданні 6 лютого. Текст постанови ще не опубліковано.

"Це чіткий алгоритм, заснований на принципі "плати за те, що отримав". Для нас важливо, щоб надані комунальні послуги були якісними та відповідали заявленим стандартам. Люди мають бачити, що вони платять за реально надані послуги", – прокоментував рішення Кабміну прем'єр-міністр Денис Шмигаль. При цьому глава уряду уточнив, що до кінця опалювального сезону тарифи для населення на електрику, газ і тепло залишаються незмінними.

Водночас, як пояснив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, у новому порядку йдеться про перерахунок вартості комунальних послуг за період їхнього ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості відповідно до пункту 9 частини першої статті 4 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги".

За словами Мельничука, у документі прописані "кількісні та якісні характеристики надання комунальних послуг", які враховуються при перерахунку їхньої вартості.

"Також визначено особливості здійснення перерахунку вартості комунальних послуг залежно від виду договору, укладеного між виконавцем та споживачем, та умов нарахування плати за ці комунальні послуги, а також визначено умови, за яких перерахунок не здійснюється", – зазначив Мельничук.

Окрім того, Кабмін затвердив, що новий порядок не застосовується на тимчасово окупованих територіях України чи територіях, де ведуться бойові дії.

Нагадаємо, варто також враховувати, що українці, згідно з чинним законом, мають платити не лише за свою комуналку, а й за втрати у будинку. І якщо сусідня квартира встановила магніт, наприклад, на лічильник на воду, то за вкрадені кубометри заплатять усі мешканці будинку.

Якщо є квартири без лічильників, вважається, що втрати – це їхнє споживання. Але якщо всі мають лічильники, втрати повинні розподілити між усіма жителями.

Читайте також: Законопроект про мобілізацію суперечить Конституції у деяких положеннях, – Лубінець 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber