1. Головна
  2. >
  3. Влада

ТЦК отримають доступ до бази водійських посвідчень: в Україні ухвалили відповідний закон

231
Влада Україна

Депутати ВРУ вирішили дозволили ТЦК отримувати дані водійських посвідчень.

ТЦК отримають доступ до бази водійських посвідчень: в Україні ухвалили відповідний закон

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки матимуть доступ до даних водійських посвідчень українців. Народні депутати Верховної Ради вже затвердили відповідний законопроект №10062.

В Україні дозволили ТЦК отримувати дані водійських посвідчень - today.ua

Проект закону №10062 зареєстрували в парламенті у вересні 2023 року. Народні депутати Верховної Ради у першому читанні його ухвалили у листопаді 2023 року, а у другому читанні ухвалили 16 січня 2024 року. Тепер цей закон має підписати президент України Володимир Зеленський, а після опублікування у ЗМІ він набуде чинності.

Закон №10062 передбачає створення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. До Реєстру вноситиметься майже вся можлива інформація про особу, включаючи відомості про сімейний стан, володіння іноземними мовами, номери телефонів та електронну пошту. Там будуть також дані водійських посвідчень.

Автори цього проекту закону виходили із того, що потрібно спростити мобілізацію. Після ухвалення цього законопроекту ТЦК не потребуватиме, наприклад, здійснювати рейди по спортзалах.

Депутат від "Голосу" Роман Костенко розкритикував законопроект №10062 за те, що той передбачав збереження даних на закордонних серверах. На його думку, через це може статися витік секретної інформації. Чи внесли відповідні зміни до остаточної редакції закону – нам не відомо. Але в будь-якому разі, секретність такої інформації в Реєстрі призовників та військовозобов'язаних має бути забезпечена.

В Україні дозволили ТЦК отримувати дані водійських посвідчень

Раніше стало відомо, що українців, які вчасно не з'являться на порядку денному до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, пропонують позбавляти можливості керувати автомобілями. Це передбачав законопроект №10378, який зареєстрували у Верховній Раді у грудні 2023 року. Крім того, при порушенні правил мобілізації пропонували заборонити отримувати посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС.

Такі обмеження планували запровадити за рахунок внесення даних про громадян, які ухиляються від мобілізації, до Єдиного реєстру боржників. Військовообов'язкового або резервіста пропонували виключати з Реєстру боржників після того, як він з'явиться до ТЦК.

Але у січні 2024 року цей проект закону відкликали. З яких причин – невідомо. Можливо, до нього хочуть внести якісь зміни, а потім знову зареєструють у парламенті.

Читайте також: В Україні максимально спростять процедуру отримання статусу учасника бойових дій: відомо що зміниться 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber