Тепер боржник може вмить залишитися без світла, газу чи води.
Мораторій на припинення комунальних послуг боржникам, який мав діяти в Україні до закінчення війни, скасовано. Тепер українцям, що мають борги за комуналку, можуть відключати послугу, за яку вони заборгували, а також нараховувати пеню на розмір заборгованості.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову від 29 грудня 2023 року № 1405, яка була прийнята 29 грудня 2023 року.
Таким чином, заборона на припинення постачання комунальних послуг боржникам, яка діяла в Україні з 5 березня 2022 року, перестала існувати.
Нагадаємо, що тоді уряд ухвалив постанову, яка містила такі заборони:
- на стягнення пені і штрафів за заборговану комуналку;
- на припинення постачання комунальних послуг боржникам;
- на підвищення тарифів на газ і тепло для населення.
Так от, тепер перші два пункти перестали діяти. Отже тепер громадянам, які заборгували за комуналку, сповна нараховуватимуть пеню і штрафи за невчасну та неповну сплату. Крім того, дозволять припиняти постачання комунальних послуг боржникам.
Можна припустити, що "відрізати" теплопостачання або газ доволі непросто з технічної точки зору. А от світла можна позбавити без проблем що, очевидно, і робитимуть у першу чергу. Із боржниками за воду також розправитися буде просто. Там уже багато років поспіль комунальники застосовують дуже дієвий спосіб: перекривають боржнику каналізацію. Навіть найстійкіші здаються максимум за тиждень: позичають гроші у друзів, беруть кредит, закладають душу дияволу, але борг сплачують.
Що стосується мораторію на підвищення тарифів за комунальні послуги, то це, очевидно, буде наступним кроком. З електрикою взагалі проблем не буде, адже на неї мораторію немає. А що стосується газу, то в уряді вже зараз обережно натякають, що купувати газ за теперішнім тарифом - недозволена розкіш. Вона буде доступна, очевидно, до травня. А далі доведеться його підвищувати.
Тут слід зауважити, що всі ці підвищення і скасування – не особиста забаганка нашого уряду, а м'яка вимога МВФ, який дає нам кредити в обмін на поступки з нашого боку. Звісно, ми можемо не виконувати умови МВФ, але тоді й кредиту нам не дадуть. Навіть під 7 відсотків. А в нас – війна, і грошей на зарплати та пенсії немає. Отже, доводиться брати в борг.
Читайте також: Штрафуватимуть за побутові лічильники?: названо причини, суми та як уникнути покарання
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- «Закарпаттяобленерго» нагадує жителям області: ВАЖЛИВА інформація
- Пасажирські поїзди з Закарпаття скоро курсуватимуть по євроколії: відомо які напрямки розбудовують найактивніше
- Вибори нового президента й нардепів: в Україні відбудеться потужне перезавантаження влади
- Закарпатці у чергах: в Україні здорожчали яйця. Чи є дефіцит в магазинах?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 729 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 731 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 616 0 Влада