1. Головна
  2. >
  3. Влада

Полiцiю на фpoнт!?: до ВР подали відповідний законопроєкт

2520
Влада Україна

У правці до законопроєкту вказано, що можна мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів.

Полiцiю на фpoнт!?: до ВР подали відповідний законопроєкт

На днях Верховна Рада України продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію. Також хочуть змінити правила для військовозобов’язаних, за якими на фронт поїдуть поліцейські.

Про це йдеться у проекті закону № 10209 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мудрої мобілізації та забезпечення оптимальної боєздатності військових підрозділів під час воєнного стану", який зареєстрували у ВР.

Ймовірно, все ж правоохоронців будуть мобілізовувати, коли цей законопроект вступить в силу. У правці до законопроєкту вказано, що згідно з наказом Міністра Оборони можна мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів, тобто в тому числі і поліції, на період 6 місяців. Якщо правку приймуть, зазначена кількість особового складу буде задіяна на відповідних бойових позиціях, що в принципі є доцільним рішенням.

Як відомо, наразі цифра поліціянтів в тилу майже 160 тисяч осіб. Тож це було б значним підсиленням українського угруповання на фронті.

Основні положення документу:

  • Військовозобов’язаних, які офіційно не працюють та не мобілізовані до війська, хочуть задіяти у відновленні постраждалої інфраструктури.
  • Мобілізувати хочуть лише тих військовозобов’язаних, які письмово погодяться захищати Батьківщину та мають відповідні морально-вольові риси.
  • Військовозобов’язаних, які мають відстрочку або бронювання – зможуть мобілізувати. Це стосується лише тих, які два і більше роки працювали у держорганах на посадах, що передбачали використання зброї.
  • Військовозобов’язаним під час воєнного стану дозволять змінювати місце реєстрації, однак необхідно буде протягом трьох днів сповістити про це ТЦК та СП.
  • Граничний вік перебування на військовій службі в умовах воєнного стану хочуть скасувати. Тобто, за власним бажанням військові зможуть служити далі.
  • Призовники та військовозобов’язані зможуть на тиждень покидати місце проживання та не сповіщати про це ТЦК та СП.
  • У період дії воєнного стану спільним наказом МОУ та відповідного правоохоронного органу у розпорядження ГШ ЗСУ (у тому числі для забезпечення ротації для призваних на військову службу під час мобілізації військовослужбовців, які служать без ротації понад 6 місяців) можна переводити до 30% особового складу правоохоронного органу (в частині посад, які передбачають дозвіл на носіння (використання) вогнепальної зброї) терміном до 6 місяців на правових засадах призову на військову службу під час мобілізації.

"У цілому треба робити акцент на підсилення підтримки та мотивації для тих, які стали на захист Вітчизни, і на роботі з тими, які потенційно можуть поповнити ряди Збройних Сил України, а не ганебно ганятися і намагатися погрозами та примусом заганяти в Армію невмотивованих, які з різних причин не можуть/хочуть служити/воювати (при цьому ще й створюючи приємну для ворогів картинку). Нам дуже потрібна “мобілізація здорового глузду", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте також: «Ви повинні знати»: Зеленський вперше назвав втрати ЗСУ у війні з Росією

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber